روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 90
  • 374
  • 1,283,015
آمادگی بخش خصوصی برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری در ایران

رییس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: سرمایه گذاران خارجی نسبت به فرصت های سرمایه گذاری در ایران از اطلاعات لازم برخوردار نیستند و بخش خصوصی می تواند بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران را ارایه کند.
محمدرضا نجفی منش در گفت و گو با پایگاه خبری اتاق تهران افزود: معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار در ایران یکی از مهم‌ترین نکات جذب سرمایه‌گذار است.
وی یادآوری کرد: پس از لغو تحریم‌ها و آغاز پسابرجام در نشست های اقتصادی ایران با حضور فعالان این عرصه از سایر کشورها، موضوع نبود شناخت فعالان اقتصادی کشورها با بخش‌های مختلف ایران به‌عنوان یک مساله جدی مطرح شد.
به گفته نجفی منش، رییس اتاق بازرگانی مالزی بتازگی در سفر به ایران و نشست با مسئولان و فعالان اقتصادی استان تهران، از نبود شناخت فعالان اقتصادی این کشور از فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران خبر داده بود.
رییس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اقدام وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نفت در تهیه‌ فهرست بخش‌های موردنظر برای فعالیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ایران را مناسب ارزیابی کرد.
وی افزود: بخش‌های معدن و خودرو در فهرست وزارت صنعت و پتروشیمی و نفت در فهرست وزارت نفت معرفی‌شده است.
نجفی منش گفت: همه مجموعه‌های اقتصادی می توانند اطلاعات موردنیاز سرمایه‌گذاران را جمع‌آوری کنند و اتاق‌ها نیز به‌عنوان متولی جمع‌آوری و انتشار فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران قادرند در این زمینه وارد عمل شوند.
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران اضافه کرد: پارسال با فراخوان اتاق تهران اطلاعات ۳۸۰ عنوان طرح در سطح استان تهران برای معرفی به سرمایه‌گذاران جمع‌آوری شد.
نجفی منش افزود: اتاق‌ها در ایران با توجه به ارتباط موثر با سه قوه و وزارتخانه‌های اقتصادی و از سوی دیگر با فعالان اقتصادی دیگر کشورها، فرصت خوبی برای عرضه اطلاعات دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز