روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمادگی فرهنگ و ارشاد برای برگزاری جشنواره‌ی تولیدات آموزشگاه‌های آزاد هنری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از آمادگی این اداره‌ِکل برای برگزاری جشنواره‌ی تولیدات آموزشگاه‌های آزاد هنری در راستای ارتقای سطح آموزش در این آموزشگاه‌ها خبر داد.
محمد محمدپور در نشست معرفی اعضای جدید شورای نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری در تبریز گفت: حوزه‌ی فرهنگ و هنر می‌تواند فرد را توانمند کرده و در وی مهارت ایجاد کند.
وی افزود: ایجاد زمینه برای درآمدزایی در حوزه‌ی فرهنگ و هنر یک اتفاق و جریان نوپاست که باید برای رونق این مقوله تلاش کنیم تا از این طریق هنرمندان بتوانند معیشت زندگی‌شان را هم تامین کنند.
محمدپور با طرح این سوال که فرهنگ و هنر چه سهمی در اشتغال و آورده‌ی اقتصادی دارد؟ گفت: باید جایگاه حوزه‌ی فرهنگ و هنر در جریان تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی در توسعه پایدار کشور را تثبیت کرد.
وی اظهار کرد: وجود آموزشگاه‌های آزاد هنری بستر و فرصتی است تا بحث آموزش در حوزه فرهنگ و هنر رونق گرفته و به تبع آن، به نوعی سرمایه گذاری ها به سمت فرهنگ و هنر هدایت شوند.
محمدپور حوزه آموزش را زیربنایی‌ترین مسئله در راستای رشد حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری ذکر کرد و گفت: ساماندهی آموزشگاه‌ها و گسترش و همگانی شدن آموزش هنر برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.
محمدپور، تاکید کرد: اعضای شورای نظارت بر آموزشگاه‌های آزادی هنری در واقع برگزیده‌ی اساتید حوزه‌های مختلف هستند و علاوه بر انجام اقدامات نظارتی باید از تخصص هنرمندان رشته‌های مختلف برای ارتقا سطح فعالیت‌ها و افزایش کیفیت آموزش استفاده حداکثری به عمل آورند.
وی گفت: با توجه به امکانات حوزه فرهنگ و هنر استان اعضای این شورا، برنامه و افقی را ترسیم کنند که به صورت پیوسته در مسیر رشد و تعالی قرار بگیریم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: شورای نظارتی یک شورای تخصصی است و می‌بایست ضمن نظارت،‌ کانون‌های استعداد را شناسایی کند.
وی اظهار امیدواری کرد: درسطح کشوری رویکردهای خوبی در حوزه‌ی ساماندهی آموزشگاه‌های آزاد هنری اتفاق بیفتد و فرآیندها اصلاح شود.
در این نشست اعضای جدید شورای نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری معرفی شده و از اعضای پیشین تقدیر شد.
براساس این گزارش، استاد کریم صدق‌روحی، استاد وجدنیا، استاد کرمانی، استاد نصیری، استاد قره‌باغی، غلامرضا میرزازاده،‌ رامین ریاضی و نازیلا ایرانزاد به عنوان اعضای جدید شورای یاد شده انتخاب شدند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز