روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 3
  • 1,073
  • 1,394,369
آمادگی نیروگاه های برق در بالاترین ضریب

وزیر نیرو گفت: امسال در بالاترین ضریب آمادگی نیروگاه ها در طول عمر صنعت برق هستیم.
حمید چیت چیان افزود: در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون میزان تلفات شبکه برق از ۱۵ درصد به ۱۱ درصد کاهش یافته است.
وی اظهار کرد: مجموعه عوامل باعث شده تا کشور خود را به خوبی اداره کرده و صنعت برق نیز دچار مشکل نشود.
وزیر نیرو گفت: امروز برای آغاز عملیات اجرایی پنج هزار مگاوات نیروگاه جدید در کهنوج جمع شده ایم و باعث خوشحالی است که شاهدیم در منطقه محروم یک کار بسیار زیربنایی، مهم و موثر در کشور و منطقه در حال اجراست.
وی اظهار کرد: وزارت نیرو از ۱۰ سال قبل تاکنون مجوز ساخت برای ۳۷ هزار مگاوات نیروگاه بزرگ بخش خصوصی را صادر کرده است.
وی گفت: از ۱۰ سال قبل تاکنون ۱۱ هزار مگاوات نیروگاه جدید در سطح کشور محقق شده است.
چیت چیان به آغاز عملیات اجرایی ۲۸ نیروگاه در ۱۰ نقطه کشور اشاره کرد و افزود: پنج هزار مگاوات نیروگاه جدید را شروع کرده ایم.
وزیر نیرو افزود: غیر از بندرعباس بقیه نیروگاه های کشور با مشارکت بخش خصوصی احداث و مجموع هزینه ای که برای عملیات اجرایی ۲۸ نیروگاه در ۱۰ نقطه کشور صرف می شود ۱۱ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان است.
وی گفت: در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید به اندازه کل ظرفیت موجود نیروگاه جدید در کشور ایجاد شده است.
چیت چیان اظهار کرد: در طول برنامه پنجم توسعه کشور نیز در مجموع ۱۳ هزار مگاوات نیروگاه ایجاد شده که نشان دهنده آن است با برنامه تعیین شده فاصله معناداری داریم و باید ببینیم مشکل کار کجاست.علت این فاصله معنادار بیشتر مربوط به مسائل مالی و اقتصادی است زیرا هزینه های صنعت برق زیاد است و اصولا منابع مالی و سرمایه در کشور ما محدودیت دارد و بازار سرمایه در کشور نیز با محدودیت روبروست.
وی اظهار کرد: این محدودیت ها وزارت نیرو و صنعت برق را تحت فشار قرار داده است.خوشبختانه در سه سال گذشته مساله ای به نام خاموشی به دلیل کمبود ظرفیت تولید را در کشور نداشته ایم و این بدین معنی است که از تمام ظرفیت صنعت برق استفاده شده تا این مساله مدیریت شود.
وی بیان کرد: تابستان گذشته حدود سه هزار مگاوات مدیریت باد در کشور صورت گرفته است که اگر این مقدار نبود حتما در تابستان با مشکل مواجه شده بودیم.با خنک کردن هوای ورودی توربین ها توانستیم از ظرفیت موجود توان بیشتری بگیریم. وی با اشاره به افتتاح نیروگاه شوباد کهنوج گفت: این نیروگاه به صورت خیلی خوبی برنامه ریزی شده و با استفاده از فناوری های جدید مصرف آب را به شدت کاهش داده است.
وی ادامه داد: میزان مصرف آب در این نیروگاه سه لیتر در ثانیه است که اگر این تکنولوژی در این کارخانه لحاظ نشده بود ۱۰۰ لیتر در ثانیه آب مصرف می شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز