روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمادگی پلیس برای برگزاری عملیات حج

جانشین پلیس پیشگیری نیروی انتظامی با بیان اینکه اقدامات پلیس فرودگاه در مبارزه با قاچاق و مواد مخدر شاخص و قابل تقدیر است، از آمادگی این پلیس برای برگزاری عملیات حج خبر داد.
سردار مهدی معصوم بیگی در نشست تخصصی فرماندهان پلیس فرودگاه های کشور، «فرودگاه» را نخستین ویترین ارزیابی امنیت از نگاه مسافران خارجی معرفی و اظهار کرد: پلیس فرودگاه­ های کشور نقشی مهمی در معرفی چهره و ساختار نیروی انتظامی دارد و لازم است از ابعاد مختلف اعم از ظاهری، توانمندی، مهارت و نظایر آن برترین ها در این یگان به کار گیری شوند.
وی با بیان اینکه توسط پلیس فرودگاه در حوزه مبارزه با معضل «قاچاق» و «مواد مخدر» اقدامات شاخصی صورت گرفته است، افزود: در سه ماهه اول سال جاری میزان پروازها در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، ۲۰ درصد افزایش داشته و در این مدت حدود ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از طریق خطوط هوایی جا به جا شده اند که امنیت این مهم با هوشیاری و توانمندی پلیس فرودگاه به خوبی تامین شده است.
**رشد ۲۰درصدی ماموریت های پلیس فرودگاه
سردار معصوم بیگی با بیان اینکه ماموریت های پلیس فرودگاه به موازات افزایش پروازها، رشد ۲۰ درصدی داشته است، عنوان کرد: مبارزه با قاچاق از اولویت های کاری نیروی انتظامی است و در راستای تحقق این رویکرد، با برنامه ریزی و تمرکز شاهد رشد ۲۰۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق به لحاظ ارزش ریالی توسط پلیس فرودگاه هستیم؛ این در حالی است که در پرونده های بالای ۵۰۰ میلیون تومان در حوزه کشفیات و ارزش ریالی افزایش ۶۰۰ درصدی داشته ایم.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: آمارها و بررسی عملکرد؛ بیانگر جهت گیری صحیح و هدف گذاری های مناسب پلیس فرودگاه است، همچنین در حوزه مبارزه با مواد مخدر شاهد مجاهدت و تلاش های بی شائبه همکارانمان هستیم.
**امنیت مطلوب فرودگاه های کشور
جانشین پلیس پیشگیری ناجا اضافه کرد: پلیس فرودگاه های کشور در خط مقدم تامین نظم و امنیت قرار دارد و با هماهنگی و تعامل بسیار خوب نیروی انتظامی با سپاه پاسداران، مطلوب ترین شرایط امنیتی را در فرودگاه های کشور و خطوط هوایی شاهد هستیم.
سردار معصوم بیگی با بیان اینکه «امنیت» پیش نیاز فعالیت خطوط هوایی است، عنوان کرد: «پرواز» و «امنیت» دو مولفه جدایی ناپذیر از هم است بنابراین لازم است همه دستگاه های مسئول و ذی ربط در توجه به این مهم، اهتمام ویژه ای داشته باشند.
این مقام ارشد انتظامی از آمادگی کامل پلیس فرودگاه برای انجام عملیات حج خبر داد و افزود: برنامه ریزی های دقیق، منسجم و هماهنگی لازم با دستگا ه های متولی در این راستا صورت گرفته است.
وی در پایان خواستار توجه جدی مسئولان کاروان ها و حجاج به توصیه های پلیس شد و گفت: همکاری حجاج با عوامل پلیس فرودگاه های کشور موجب انجام بهتر امور خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز