روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,214
  • 1,696
  • 1,392,075
آمادگی کمیته امداد آذربایجان‎شرقی برای جمع آوری زکات فطره

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان‎شرقی از آمادگی کمیته امداد آذربایجان‎شرقی برای جمع آوری زکات فطره خبر داد.
محمد کلامی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۲۵ میلیارد ریال زکات فطره در استان جمع آوری شد، گفت: پیش بینی می‎شود امسال بیش از ۳۸ میلیارد ریال زکات فطره در استان جمع آوری شود که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه پایگاه‎های این نهاد در استان آماده جمع آوری زکات فطره مردم در عید سعید فطر است، تاکید کرد: کشاورزان خیر استان در سال گذشته بیش از ۱۳۱ میلیارد ریال زکات پرداخت کرده‎اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۲۰ درصد افزایش داشته است.
وی بیان کرد: پیش‎بینی می‎شود، امسال در استان ۱۸۹ میلیارد ریال زکات جمع آوری شود که نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد افزایش خواهد یافت.
دبیر شورای زکات استان با اشاره به نحوه هزینه کرد و مصرف زکات در استان، اظهار کرد: تامین جهیزیه ۳۴۲ نوعروس، پرداخت کمک هزینه درمان و تحصیل بیش از دو هزار بیمار و دانش آموز نیازمند، احداث و تعمیر ۷۳ واحد مسکونی مددجویان از جمله هزینه‎های زکات برای امور محرومان در سال گذشته بوده است.
وی با اعلام اینکه در سال گذشته ۵۷ درصد از زکات جمع آوری شده برای امور محرومان و ۴۳ درصد به پروژه‎های عمرانی عام‎المنفعه هزینه شده است، اظهار کرد: در این مدت ۱۱۲ پروژه عمرانی از جمله مسجد،حسینیه و غسالخانه احداث و تعمیر شده است.
وی با بیان اینکه پنج هزار و ۹۵۷ عامل افتخاری زکات در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته از یک هزار و ۶۱۰ روستای مشمول زکات در استان کشاورزان یک هزار و ۳۳ روستا زکات خود را پرداخت کرده‎اند.
کلامی با بیان اینکه این استان در سال گذشته در جمع آوری زکات رتبه ششم و در زمینه جمع‌آوری زکات فطره رتبه سوم را در بین استان‌ها کسب کرد، افزود: سال گذشته ۴۰۹ مبلغ زکات به روستاهای استان اعزام شدند. عاملان و مبلغان زکات طی این مدت برای ۳۱ هزار نفر به صورت گروهی و چهره به چهره زکات را تبلیغ کردند.
دبیر شورای زکات استان با بیان اینکه تاکنون در ۸۹۹ روستا، شورای زکات روستایی تشکیل یافته است، خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول امسال سه هزار و ۲۰۰ عامل افتخاری زکات آموزش‎های لازم را گذرانده‎اند و ۱۰۰ مبلغ زکات نیز به روستاهای استان اعزام شده‎اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز