روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 155
  • 700
  • 1,332,095
آمار دقیقی از میزان مطالعه در کشور وجود ندارد

مدیرکل منابع کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: هیچ آمار دقیقی از سرانه میزان مطالعه در کشور وجود ندارد.
سیدباقر میرعبدالهیان اظهار داشت: آنچه در ارتباط با سرانه پایین مطالعه کشور مطرح می‌شود بیشتر شایعه است تا نقل از واقعیت.در این آمارها ایرانیان افرادی که بسیار کم کتاب می‌خوانند بیان می‌شود هرچند که گروهی هم به‌شدت با این نظر مخالف هستند اما متأسفانه این نقل مشهور است.
مدیرکل منابع کتابخانه‌های عمومی کشور با طرح این سؤال که در چنین فضای چگونه می‌شود کار موفق فرهنگی در زمینهٔ مطالعه انجام داد، اظهار داشت: برای اینکه کار فرهنگی تأثیرگذار باشد باید چند موضوع از جمله اینکه نباید محدود به یک گروه سنی خاص باشد، نباید تنها منوط به یک دستگاه باشند بلکه باید همه مسئولان پای‌کار بیایند و این جشنواره خراسان رضوی به‌خوبی توانستند این نکته را رعایت کنند.
سیدجواد حسینی معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: باید به بحث کتابخوانی به‌صورت زنجیره‌ای نگاه کرد چرا که این چرخه از نویسندگی به‌عنوان پدیدآورند شروع می‌شود و تا به دست خواننده برسد این چرخه ادامه دارد و یک نویسنده برای این‌که بتواند خوب بنویسد باید مطالعه زیادی داشته باشد.برای اینکه بتوانیم سرانه مطالعه را در کشور بالا ببریم بایدشان و منزلت نویسنده و مترجم و خواننده و کتابدار و کتاب‌فروش و… را افزایش دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز