روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 671
  • 659
  • 1,438,232
آمار پلیس فتا از تعداد اعضای تلگرام و طلاگرام

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی (فتا) گفت: بر اساس آخرین آمار موجود، ۳۵ میلیون نفر در فضای مجازی عضو کانال های تلگرام و طلاگرام (تلگرام طلایی) هستند.
سردار سیدکمال هادیان فر در حاشیه نشست سراسری فرماندهان و روسای پلیس فتا در جمع خبرنگاران افزود: بر همین اساس از ابتدای سال گذشته تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل جرایم در فضای مجازی ۷۱ درصد رشد و کشف جرایم نیز ۸۰ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه کشف جرایم در پلیس فتا از زمان گزارش، ۱۵ روز به طول می انجامد، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۱ هزار مورد از جرایم مختلف مربوط به فضای مجازی گزارش شده است که پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال به ۵۸ هزار مورد برسد.
هادیان فر ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین جرایم فضای مجازی مربوط به برداشت غیرمجاز از حساب های مردم است، با هماهنگی به عمل آمده با بانک ها مقرر شده است در صورت تقاضای مردم تمام بانک ها رمزهای یک بار مصرف در اختیار آنان قرار دهند.
وی خاطرنشان کرد: در دومین مرحله اجرای طرح ایمن سازی فضای مجازی به سراغ دستگاه های خودپرداز رفته و ۵۰۰ هزار دستگاه ATM سراسر کشور را ساماندهی خواهیم کرد. وی گفت: هم اکنون در استارتاپ ها یا فضای کسب و کار مجازی شاهد سه هزار و ۲۰۰ درصد رشد هستیم که پلیس فتا نیز از آنان در چارچوب قانون حمایت خواهد کرد و آنها نیز باید از اطلاعات مردم صیانت کنند. وی اضافه کرد: ۵۱ هزار نفر در صف نوبت دریافت اعتماد الکترونیک هستند که تا امروز ۳۲ هزار نفر نماد اعتماد دریافت کرده اند.
هادیان فر درباره جرایم در فضای مجازی تصریح کرد: جرایم در اینستاگرام ۲۴ درصد رشد اما در تلگرام ۴۱ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است که البته تلگرام به دلیل فیلتر شدن نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. وی افزود: اکنون ۴۲ هزار نفر همیار پلیس فتا در سراسر کشور فعال هستند که در سال گذشته نیز به ۲۱۰ هزار دانش آموز در این ارتباط آموزش های فضای مجازی ارائه شد. هادیان فر اظهار داشت: اکنون در ۱۴۶ نقطه کشور مراکز پلیس فتا فعال است و در آینده نزدیک در مناطقی که دارای ۱۵۰ هزار نفر جمعیت باشند، مراکز پلیس فتا راه اندازی خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز