روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 783
  • 659
  • 1,438,344
آموزش، قوی‌ترین ابزار کاهش فقر

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان این‌که آموزش پیش نیاز توسعه پایدار است، بیان کرد: آموزش، قوی‌ترین ابزار کاهش فقر در همه ابعاد بوده و توجه به آن عامل اصلی پرداخت به صلح و آرامش است.
جعفر پاشایی در آئین بزرگداشت سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: امروزه اگر در دنیا حرفی برای گفتن داریم مرهون تلاش‌های عزیزان در دستگاه تعلیم و تربیت و سوادآموزی هستیم، در همین راستا در حوزه سوادآموزی هر نوع تلاش و فعالیتی پشتیبانی می‌شود و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی افزود: در بین ۱۶۴ کشوردنیا، ایران اسلامی در جهت ارتقای درصد باسوادی رتبه برتر جهان را کسب کرده است.
پاشایی ارتقاء درصد باسوادی کشور و ایجاد مراکز یادگیری محلی را یک اصل مهم دانست و گفت: هنوز با میانگین درصد باسوادی کشور فاصله داریم که برای تحقق امر سواد آموزی در جامعه را تلاش شبانه روزی خود را به کار می‌گیریم.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی توجه به آموزش، خواندن و نوشتن و ایجاد فرصت‌های برابر برای همه را از اهداف سازمان ملل عنوان کرد و افزود: آموزش مانند دسترسی غذای مناسب و داشتن سرپناه حق همه کس در جامعه است.
معاون سواد آموزی استان نیز در این آیین، گفت: امروزه در استان با تلاش جمعی عزیزان در حوزه سواد آموزی درصد بی سوادی از ۶۲ درصد اوایل انقلاب به ۱۵ درصد کاهش یافته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز