روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آموزش و پرورش مورد غفلت واقع‌شده است

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با انتقاد از ناچیز بودن سرانه مدارس اهر، هریس و خواجه گفت: متأسفانه در طول ۴۰ سال گذشته آموزش و پرورش بیش از سایر وزارتخانه‌ها مورد غفلت واقع‌شده است.
به گزارش خبرنگاران بیت‌الله عبدالهی در سومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه یار شهرستان اهر اظهار داشت: معلمان برخی روستا که در مدارس کانکس تدریس می‌کنند سرما و گرما را تحمل می‌کنند و درخواستی که از وزیر و معاونین وزارت آموزش و پرورش داریم این است که به معلمان مدارس کانکسی شهرستان اهر حداقل تشویق کنید.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس از اندک بودن سرانه دانش‌آموزی نواحی آموزش و پرورش مناطق اهر، هریس و خواجه انتقاد کرد و افزود: اخیراً سرانه‌ای برای مدارس مناطق اهر، هریس و خواجه تخصیص یافت اما بسیار کمتر از آن چیزی بود که انتظار داشتیم، به خاطر این‌که مشارکت مردمی در اهر و هریس کم است و می‌طلبد تا وزارت آموزش و پرورش برای رفع مشکلات مالی از نظر سرانه توجه ویژه‌ای داشته باشد.
وی تأکید کرد: به دلیل این‌که درآمد مردم در شهرستان‌های اهر و هریس و بخش خواجه کم است نمی‌توانند در تأمین هزینه‌های مدارس مشارکت قابل‌توجهی داشته باشد که اگر میزان مشارکت مردمی را در این نواحی با سایر مناطق حساب کنیم ضرب‌در صفر است.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس عبدالهی با ذکر این‌که مدارس شهرستان‌های اهر و هریس در پرداخت قبوض آب، برق، گاز و تلفن مصیبت‌زده می‌شدند، گفت: خوشبختانه با مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی مبنی بر رایگان بودن خدمات آب، برق، گاز می‌تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند، قبول داریم که دولت با کمبود منابع مالی مواجه است اما انتظار داریم که دولت نگاه جامعی به مناطق محروم داشته باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز