روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 99
  • 639
  • 1,435,135
آنچه باید در مورد درمان جوش بدانید

پژوهشگر طب سنتی با اشاره به دلایل ایجاد جوش در بدن گفت: حجامت و انداختن زالو پشت گوش، قدم اول درمان این مشکل نیست و این مسئله حتماً باید ریشه‌یابی شود.
سیدمهدی میرغضنفری در گفت‌وگو با خبرنگار ان در ارتباط با درمان جوش اظهار داشت:‌ در حال حاضر باور غلطی که به نام طب سنتی در زمینه درمان جوش صورت وجود دارد،‌این است که گفته می‌شود خوردن گرمیجات سبب بروز این مشکل می‌شود در حالی که همیشه این مسئله برای همه افراد صدق نمی‌کند.
وی افزود: تجمع هر ۴ خلط صفرا، دم، سودا و بلغم در بدن ایجاد جوش می‌کند و بنا بر این برای درمان باید ابتدا علت را ریشه‌یابی کرد.
این متخصص فیزیولوژی ادامه داد: افزایش خلط صفرا در افراد داری مزاج گرم و خشک شایع بوده و این مسئله سبب ایجاد جوش‌های ریز پراکنده در صورت، بین دو کتف و بالای گردن می‌شود و در صورتی که این خلط در بدن بیش از حد باشد، سبب بروز کهیر نیز خواهد شد.
میرغضنفری بیان داشت: افزایش خلط دم سبب ایجاد جوش‌های درشت چرکی و خونریزی‌دهنده می‌شود که اصولاً جای عمیقی را بر صورت به جای می‌گذارد که با خوردن غذاهایی همچون مصرف بیش از حد آبگوشت وکله‌پاچه بروز می‌کند.
وی با اشاره به اینکه افزایش خلط صفرا و دم در افراد دارای مزاج گرم بروز می‌یابد، گفت: افراد دارای مزاج سرد بیشتر افزایش خلط سودا و بلغم در آنها زیاد است.
این پژوهشگر طب سنتی گفت: جوش‌هایی که به دلیل افزایش خلط بلغم در بدن بروز می‌یابد اصولا زیرپوستی بوده و سر سفید است. افزایش خلط سودا نیز در مزاج‌های سرد و خشک و با مصرف فست‌فود و غداهای مانده و کنسروجات ایجاد می‌شوند که اصولاً‌ سرسیاه و زیرپوستی هستند.البته به دنبال ماندن مواد زائد در بدن به تدریج ممکن است جوش‌ها تغییر ماهیت داده و رنگ آنها عوض شود.
وی تأکید کرد: افراد باید برای درمان جوش حتما به پزشک مراجعه کنند و به جست‌وجوی اینترنتی به عنوان راهکاری برای درمان اکتفا نکنند.
میرغضنفری خاطرنشان کرد: انداختن زالو و حجامت قدم اول درمان جوش نیست و اگر ندانسته این کار انجام گیرد و عوارض بیشتری را در بر خواهد داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز