روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 3
  • 841
  • 1,328,736
آوار مرگ در شهر زباله

ده‌ها نفر از مردم فقیر و حاشیه نشین در شهر «آدیس آبابا» -پایتخت اتیوپی- به‌ دلیل آوار ناگهانی هزاران تن زباله، کشته و ناپدید شدند. در این منطقه که از ۵۰ سال قبل محل دفن زباله‌های پایتخت اتیوپی است، خانواده‌های فقیر زیادی در خانه‌های گلی و چوبی زندگی می‌کنند. بسیاری از آنها نیز هر روز برای پیدا کردن وسایل قابل فروش به جست‌و‌جو در زباله‌ها می‌پردازند و از این راه امرارمعاش می‌کنند.اما دیروز هنگامی که صدها نفر مثل سایر روزها سرگرم جست‌و‌جو در شهر زباله‌ها بودند ناگهان به‌دلیل حرکت توده انبوهی از زباله‌ها، زیرآوار مرگ ماندند.تا عصر دیروز اجساد دست کم ۴۶ نفر از میان زباله‌ها بیرون کشیده شد. این درحالی است که براساس اعلام پلیس، در زمان این رانش عظیم، بیش از ۱۵۰نفر از جمله تعداد زیادی کودک در محل حضور داشتند. یکی از مسئولان نیز گفته حدود ۴۰ نفر نیز زنده از زیر آوار بیرون کشیده شده‌اند که چند نفر از آنها کودک و نوجوان هستند. ازسوی دیگر امدادگران برای یافتن مفقودان با بیل‌های مکانیکی مشغول زیر و رو کردن زباله‌ها هستند اما حجم عظیم نخاله‌ها کار امدادرسانی را با دشواری روبه‌رو کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز