روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 41
  • 814
  • 1,335,777
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حرکت ایران در راستای برجام را تائید کرده است

یک نشریه آمریکایی با تاکید بر این‌که «دلیلی برای تحریم‌های جدید علیه ایران وجود نداشت» نوشت: دموکرات‌ها با این اقدام بزرگ‌ترین میراث دیپلماسی باراک اوباما را که توافق هسته‌ای با ایران بود تهدید کردند.
نشریه ویک در گزارشی نوشت: تحریم روسیه به دلیل دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا اقدام مناسبی به نظر می‌رسد اما هیچ دلیل منطقی برای تحریم ایران وجود ندارد. دموکرات‌ها با این اقدام بزرگترین میراث دیپلماسی باراک اوباما را که توافق هسته‌ای با ایران بود تهدید کردند. پیش از حمله آمریکا به عراق بسیاری از محافظه‌کاران آمریکا معتقد بودند که ایران هدف بعدی است.
اکنون بسیاری از آن‌ها معتقدند که توافق هسته‌ای اوباما با ایران باعث عدم توانایی آمریکا برای حمله به این کشور می‌شود. این موضوع مشخص است که اشتیاق بیشتر برای تحریم‌های ایران به همین دلیل است؛ ایران اخیرا پس از تصویب تحریم هایی علیه این کشور در کنگره، موشکی را آزمایش کرد که پس از آن نیز باعث صدور تحریم‌های جدید علیه این کشور توسط دولت ترامپ شد. اگرچه آزمایش‌های موشکی ایران در توافق هسته‌ای منع نشده است. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز مکررا حرکت ایران در راستای برجام را تائید کرده است.در رای‌گیری سنا در مورد تحریم‌های ایران و روسیه برنی سندرز و رندپاول تنها سناتورهایی بودند که علیه ایران طرح رای دادند. سندرز با اعلام این‌که ترامپ باید هر ۹۰ روز پایبندی ایران به برجام را تائید کند تصویب این تحریم‌ها را خطری علیه توافق هسته‌ای ایران اعلام کرد اما هیچ واکنش دیگری از سوی دموکرات‌ها در این‌باره دیده نشد. بدون توجه به این‌که متحدان اروپایی ‌آمریکا از تصویب این تحریم‌ها بسیار خشمگین هستند.
تحریم‌ها به هر میزانی نه تنها می‌تواند باعث از بین رفتن برجام، بلکه ایجاد یک تقابل گسترده میان آمریکا و ایران شود. جنگ با ایران که یک حریف منظم‌تر و بسیار بزرگتر از عراق است می‌تواند بارها فاجعه‌بارتر از جنگ‌های اخیر ما باشد و با این حال بسیاری از مقامات سیاسی خارجی آمریکا در تلاش برای دستیابی به این هدف هستند. این بسیار عجیب است که دموکرات ها با بزرگترین دستاورد دیپلماسی دولت اوباما این‌گونه رفتار می‌کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز