روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آینده نگری شورا

مخالفت شورای شهر تبریز با طرح وزارت راه و شهرسازی

آینده نگری شورا …
در جلسه دیروز شورای شهر تبریز، طرح مهمی در صحن علنی شورا تصویب گردید که در صورت اجرائی شدن می تواند نقش مهمی در آینده توسعه تبریز ایفا نماید.طرح ادامه ورود قطار میانه – تبریز بصورت زیرزمینی به داخل شهر .
محمد اشرف نیا، رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی کلانشهر تبریز که این طرح در کمیسیون مربوطه تصویب گردیده است اظهار داشت : اگر طرح دو خطه قطار تبریز- میانه در تبریزبه صورت رو زمینی اجرا شود، ضمن تحمیل هزینه های کلان ، منطقه ای شبیه جوادیه تهران را پدید خواهد آورد که مشکلات فراوانی را در آتیه بدنبال خواهد داشت.
همچنین در صحن علنی شورا، مطرح گردید که طرح پیشنهادی شورای شهر در قیاس با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، هزینه ای به مراتب پایین تر دارد و البته عوارض آن طرح را هم ندارد.
اشرف نیا از موافقت معاون عمرانی استاندار نیز از طرح پیشنهادی سازمان قطار شهری خبر داد و اظهار داشت : خط پیشنهادی از خاوران وارد تبریز شده و در ضلع جنوبی امتداد اتوبان شهید کسایی ادامه پیدا می نماید و در تونلی به طول ۹ کیلومتر، در ترمینال به قطار شهری تبریز متصل می گردد و در نهایت به ایستگاه فعلی راه آهن خواهد رسید.
در صورت اجرایی شدن این طرح زمینه برای توسعه تبریز در ضلع جنوب شرقی کلان شهر تبریز فراهم میگردد و یکی از موانع احتمالی این توسعه نیز مرتفع می گردد .
در این جلسه هم چنین ایرج شهین باهر شهردار تبریز در پاسخ به سوال دکتر بهشتی در خصوص جابجایی مدیران شهرداری و همچنین حضور مامورین به خدمت در این نهاد خدماتی اظهار داشت : با پایان ماموریت نیروهای وارد شده به شهرداری، بتدریج قرارداد آنها در حال لغو است. به دلیل کمبود نیروهای رسمی در شهرداری، در بسیاری از پست های سازمانی، با محدودیت مواجه هستیم و تلاش داریم مجوزهای لازم را بر تبدیل وضعیت نیروهای موجود اخذ کنیم.
وی همچنین گفت : خلاهای موجود در پست های سازمانی را با نیروهای مامور از سازمان های دیگر جبران می کنیم، در عین حال تلاش داریم تا ملاحظات شورای شهر را رعایت کنیم.
در این نشست مقرر گردید پاسخ شهردار به سئوال دکتر بهشتی عضو شورا، به صورت کتبی تحویل ایشان گردد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز