روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 670
  • 745
  • 1,382,094
آیینه رسانه ها

ایسنا

 عراق یکپارچه ضامن منافع  همه مردم این کشور خواهد بود

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: عراق یکپارچه، باثبات و دموکراتیک، ضامن منافع همه مردم این کشور از تمام اقوام و مذاهب آن خواهد بود.
بهرام قاسمی در واکنش به تصمیم یک جانبه اقلیم کردستان عراق مبنی بر برگزاری رفراندوم استقلال اظهار کرد: موضع اصولی و روشن جمهوری اسلامی ایران، حمایت از تمامیت ارضی و یکپارچگی عراق است. اقلیم کردستان بخشی از جمهوری عراق است و تصمیمات یک جانبه و خارج از موازین و چارچوب ملی و قانونی، به ویژه قانون اساسی عراق، آن هم در شرایط پیچیده عراق و منطقه و طراحی بدخواهان برای تداوم بی ثباتی ها در عراق صرفا به ایجاد مشکلات جدید در این کشور خواهد انجامید.
قاسمی افزود: عراق یکپارچه، باثبات و دموکراتیک، ضامن منافع همه مردم این کشور از تمام اقوام و مذاهب آن خواهد بود. امروز عراق بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش و وفاق ملی است و اختلافات اربیل با بغداد نیز می‌بایست در چارچوب گفت‌وگو و تفاهم ملی و منطبق با قانون اساسی عراق حل و فصل شود.

ایرنا

۳۸ مورد ابتلا به بیماری «تب کریمه کنگو» در کشور

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ۳۸ مورد ابتلا به تب کنگو در کشور داشته‌ایم، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در استان گلستان نداشته‌ایم.
دکتر محمد مهدی گویا در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گلستان با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو نسبت به سال گذشته افزایش چندانی نداشته است، گفت: بخش عمده ای از این شلوغی‌ها، رسانه‌ای است.
وی افزود: تا کنون ۳۸ مورد ابتلا به این بیماری در سطح کشور داشته‌ایم که متاسفانه ۳ مورد آن فوت شده‌اند، ضمن اینکه درصد مبتلایان در سال گذشته ۶۲ مورد بوده است.گویا در ادامه نسبت به ذبح بهداشتی دام در کشتارگاهها، نگهداری لاشه دام به مدت ۲۴ ساعت در یخچال و کنترل مراکز عرضه دام و کنترل انتقال دام ها از شهرستانها برای جلوگیری از تب کریمه کنگو تاکید کرد.
رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود در زمینه بیماری سالک گفت: استان گلستان یکی از استانهای پیشرو در مبارزه با بیماری سالک است و برنامه حذف بیماری سالک را در استان شروع کرده است.مبارزه با این بیماری چند بخشی است و کلیه ارگانها از جمله جهادکشاورزی، استانداری و در رأس همه آنها خود مردم می بایست همکاری بسزایی داشته باشند.

عصر ایران

تکذیب جو امنیتی و ارتباط یک زن با داعش

فرماندار عسلویه خبرهای منتشر شده در فضای مجازی که باعث ناراحتی اهالی نخل تقی هم شده، تکذیب کرد.
عبدالله نادری افزود: مطالب شبکه های مجازی درباره ارتباط زن دستگیر شده در حوادث تروریستی تهران با شهر نخل تقی عسلویه کذب محض است و دستگاههای مسئول هم آن را تایید نکرده اند.همچنین موضوع امنیتی در نخل تقی و حضور پرتعداد نیروهای نظامی در این شهر که در برخی فضاهای مجازی منتشر شده صحت ندارد. از مردم هم درخواست می شود خبرهایی از این دست را از منابع غیر رسمی انتشار ندهند
گفتنی است تصویر زن داعشی مرتبط با حوادث تروریستی تهران که در فضاهای مجازی استان منتشر شده، مربوط به سال قبل و کشور عراق است.

میزان

واردات سیگار صفر می‌شود

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات گفت:در راستای اجرای تبصره ۳ ماده ۱۰۲ قانون برنامه پنجم توسعه که دولت را مکلف به تبدیل واردات به تولید داخلی باهمان برند اصلی نمود، عملکرد دو ماهه سال ۹۶ صنعت دخانیات کشور در تولید معادل ۴/ ۱ میلیارد نخ بوده است.
علی اصغر رمزی تصریح کرد: طی دو ماهه سال جاری صنعت دخانیات کشور معادل۱/۴میلیاردنخ تولید داشته است که در مقایسه با تولید مدت مشابه سال قبل ۱/ ۸ میلیارد نخ معادل ۱۲۸ درصد رشد داشته است و واردات ۲ ماهه امسال را به میزان نیم میلیارد نخ اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲/ ۵ میلیارد نخ معادل ۸۰ درصد کاهش در واردات را شاهد هستیم.رمزی هدف تبصره ۳ ماده ۱۰۲ قانون برنامه پنجم توسعه کشور را تامین نیاز کشور از محل تولیدات داخلی و به صفر رساندن واردات سیگار بیان کرد که در این راستا نسبت تامین نیاز از محل تولیدات داخلی که در سال ۱۳۹۳ حدود ۵۲ درصد بود را با به اجرا درآوردن این تکلیف قانون این نسبت در سال ۱۳۹۵ به ۸۲ درصد افزایش یافت و در سال ۱۳۹۶ نیز برنامه رساندن این نسبت به بیش از ۹۱ درصد در دستور کار قرار دارد.

تابناک

۵ دانشگاه ایرانی جزو برترین های جهان

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: نتایج رتبه بندی سال ۲۰۱۸ میلادی ‘کیواس’ که بتازگی منتشر شده است نشان از حضور پنج دانشگاه صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، تهران و شهید بهشتی در جمع ۹۵۹ دانشگاه برتر جهان دارد.
محمدجواد دهقانی افزود: در این رتبه بندی دانشگاه صنعتی شریف با کسب رتبه ۴۸۰-۴۷۱، صنعتی امیرکبیر با رتبه ۵۵۰-۵۰۱، علم و صنعت ایران با رتبه ۶۰۰-۵۵۱، تهران با رتبه ۶۵۰-۶۰۱ و شهید بهشتی با رتبه ۱۰۰۰-۸۰۱ حضور داشتند.کیو اس به عنوان یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی بین المللی، هرساله دانشگاه های برتر جهان را رتبه بندی می کند و در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۹۵۹ دانشگاه از ۸۴ کشور را تحت پوشش رتبه بندی جهانی خود قرار داده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز