روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 153
  • 582
  • 996,896
ابتکار: برای ارائه مهارت های ساده زندگی در دانشگاه مشکل داریم

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: ما در ارائه مهارت های ساده زندگی از نظر حقوقی، رفتاری و ارتباطی در دانشگاه ها به شدت مشکل داریم.
معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با جهاد دانشگاهی در محل این معاونت افزود: باید دانشگاه ها را به سمتی برد که علاوه بر تلاش در حوزه گفت و گوی بین نسلی در حوزه مهارت های زندگی هم تلاش هایی داشته باشند.
ابتکار اظهارداشت: به همین منظور باید گفت و گوی بین نسلی و گفت و گوی ملی خانواده به عنوان یکی از مسئولیت های ما در آستانه ۴٠ سالگی انقلاب را اجرا کنیم که ایجاد مراکز مشاوره و تبادل اطلاعات و آگاهی می تواند ما را در این مهم کمک کند.
وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی می تواند روی بحث اشتغال، کارآفرینی، گفت و گوی بین نسلی و گفت و گوی ملی خانواده تلاش های خوبی داشته باشد.
ابتکار اضافه کرد: در جامعه دانشجویی باید نشست های بین نسلی و گفت و گوی صریح برای طرح دیدگاه های آنها انجام شود چون سوء تفاهم هایی در این زمینه ایجاد شده است و ما ناکارآمد عمل کرده ایم.
ابتکار خاطرنشان کرد: همیشه گفته ایم که باید به دانایی، دانش و علم بپردازیم اما مسأله گفت و گو خیلی مهم است.
وی اظهار داشت: تجربه خوبی با جهاد دانشگاهی به ویژه با شاخه دانشجویی دارم و اخیرا مناظره های دانشجویی جهاد دانشگاهی آغاز گر یک کار ارزنده در دانشگاه است.
ابتکار تصریح کرد: همکاری بین بخشی برای پیشبرد اهداف خیلی موثر است تا بتوانیم با همکاری شما کارهای خوبی انجام دهیم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری درباره کارآفرینی نیز گفت: تسهیلات دادن یکی از مشکلات بود که برخی تسهیلات کارآفرینی گرفتند و نتیجه ای نداشت و حتی دوره های آموزشی متعددی برگزار شد اما برایند آموزشی خوبی نداشت.
ابتکار با بیان اینکه موضوع زنان سرپرست خانوار از موضوعات مهم ماست، افزود: همچنین برای گفت و گو بین نسلی اقداماتی انجام شده و جهاد دانشگاهی در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز