روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
ابراز رضایت معاون اموراقتصادی استاندار از کیفیت کشتارگاه های آذربایجان شرقی

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وضعیت مطلوب و تجهیزات موجود در کشتارگاه های استان گفت: کیفیت کشتارگاه های آذربایجان شرقی بالاتر از استانداردهای کشوری است.
علی نواداد در حاشیه بازدید از کشتارگاه های شهرستان تبریزاظهار کرد: با روند رو به افزایش واحدهای صنعتی تبدیلی و جانبی در صنایع وابسته دام و طیور در چند دهه گذشته، عرصه دامپروری توانسته است از رشد چشمگیر در زیر بخش های مختلف برخوردار شود.
وی با اشاره به فعالیت رقبای این صنعت در استان های همجوار افزود: باید کشتارگاه های استان علاوه بر توجه به کیفیت بالا ، با کاهش قیمت، بازار خود را حفظ کنند.
نواداد اظهار کرد: اتفاقات بسیاری می‌تواند کیفیت تولید را در این صنعت ارتقا داده و با امکانات موجود می‌توان از طریق بهبود شرایط، تولید را افزایش داد.
فعالیت ۱۱ کشتارگاه طیور با ظرفیت بیش از چهار میلیون قطعه در استان
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی هم در این بازدید گفت: در حال حاضر ۱۱ کشتارگاه طیور در سطح استان فعال است که ماهانه چهار میلیون و ۴۰۰ قطعه ظرفیت کشتار دارند.
امیرحسین بهداد گفت: با فعال شدن دو کشتارگاه دیگر در شهرستان های سراب و مرند ظرفیت کشتار به بیش از شش میلیون قطعه افزایش می یابد.
وی اظهار کرد: افزایش چشمگیر نظارت­های بهداشتی و کاهش ملموس کانون های بیماری از مهمترین اقدامات این اداره کل است.
بهداد افزود: دامپزشکی متولی اصلی تامین بهداشت و امنیت غذایی با منشأ دامی و طیور ، مبارزه با بیماری های طیور، دام، آبزیان و بیماری­های مشترک انسان و دام بوده و فعالیت آن موجب آرامش خاطر و اعتماد مردم در استفاده از محصولات سالم و حلال از نظر شرعی و بهداشتی می شود.
وی اضافه کرد: در این راستا اداره کل دامپزشکی استان فعالیت های نظارتی و حاکمیتی خود را با وجود کمبود امکانات اعتبارات و نیروی انسانی به نحو قابل توجهی توسعه داده است.
طبق آمار های اداره کل دفتر آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان‌شرقی، تعداد دام‌های کوچک استان حدود ۲/۶ میلیون راس و تعداد دام‌های بزرگ بیش از ۳۴۳ هزار راس می باشد که در مجموع جمعیت دامی استان نسبت به سال ۱۳۸۲ بیش از یک میلیون راس کاهش یافته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز