روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,018
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,230
ابراز نگرانی از بیکاری جوانان روستایی

سخنگوی دولت گفت: جمعیت فارغ التحصیلان روستایی از ۵۳۰ هزار نفر به ۹۱۰ هزار نفر در آخرین سرشماری افزایش یافته است.
محمد باقر نوبخت بیان داشت: دربرنامه ششم باید برای ۱ میلیون و نهصد و چهارده هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کنیم که تحقق این امر نیاز به توجه ویژه و برنامه ریزی دارد.نرخ رشد جمعیت در جامعه روستایی ۶۷ صدم درصد کاهش داشته که نشان می‌دهد جامعه روستایی کشور با تقلیل کیفیت مواجه است.
رییس سازمان برنامه و بودجه در رابطه با آخرین آمار سرشماری کشور گفت: برخی در واکنش به آمار جمعیت روستایی و نرخ رشد جمعیت می‌گویند که در این پنج سال تعدادی از روستاهای کشور تبدیل به شهر شده‌است این حرف درست است، اما باید توجه داشت که دلیل اصلی این امر افزایش مهاجرت از روستا به شهر است.
نوبخت با اشاره به اینکه جمعیت کل بیکاری در روستاهای کشور به دلیل مهاجرت‌های صورت گرفته، کاهش یافته است، بیان داشت: باید توجه داشت که وضعیت بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۵ سال از بیش از ۱۸ درصد به بیش از ۲۲ درصد افزایش یافته است که این امر موجب نگرانی است.
سخنگوی دولت با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی بازسازی، نوسازی و بهسازی خواهد شد، بیان داشت: اگر یک فرد اشتغال مورد نظر را در جامعه روستایی نداشته باشد نمی‌توان مانع از خروج آن فرد شد، بنابراین اشتغال در روستا حایز اهمیت است.
سخنگوی دولت بیان داشت: باید اقدام ویژه ای برای اشتغال جوانان در مناطق روستایی صورت گیرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز