روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 88
  • 420
  • 1,435,544
ابلاغ اعتبار ۵۳ میلیارد تومانی دولت به طرح بازآفرینی شهری

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی از ابلاغ اعتبار ۵۳ میلیارد تومانی دولت به طرح بازآفرینی فضاهای شهری در آذربایجان‎شرقی خبر داد.
داود بهبودی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت در سال جاری از فعالیت‎های تولیدی و اشتغالزایی در قالب کمک‎های فنی و اعتباری به صورت ارائه یارانه سود تسهیلات، کمک‎های بلاعوض و وجوه اداره شده توسط بانک‎های عامل حمایت می‎کند؛ به طوری‌که در استان حدود ۸۰ میلیارد تومان در این زمینه قابل هزینه است.
وی افزود: حدود دو هزار میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات روستایی و فراگیر در استان تعریف شده که هم به مشاغل روستایی در عرصه‎های کشاورزی، صنعتی و خدماتی و هم به سایر فعالیت‎های غیرروستایی طی فرایندهای لازم پرداخت می‎شود.
بهبودی خاطرنشان کرد: وام‎های روستایی عمدتا با سود ۴ یا ۶ درصد و سایر وام‎ها با نرخ متعارف ۱۸ درصدی ارائه می‎شوند.
وی با بیان این‌که اگر نرخ بیکاری در استان حدود ۱۰ درصد است؛ یعنی حدود ۱۳۰ هزار نفر طبق تعریف مرکز آمار بیکار هستند، افزود: چالش ما در بخش اشتغال فقط تسهیلات نیست، بخشی از مسئله بیکاری مربوط به نبود مهارت و توان انجام کار است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی اضافه کرد: یکی از محورهای مهم ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی بحث ترانزیت است که زیرساخت‎های لازم آن هم از لحاظ گمرکات و جاده‎ها در استان موجود است.
وی متذکر شد: در دولت یازدهم و دوازدهم اعتبارات پروژه‎های زیربنایی استان رشد چشمگیری داشته است؛ بطوری‌که سال گذشته حدود ۳۰۰ میلیارد تومان به راه‎آهن میانه-تبریز هزینه شد؛ سایر پروژه‎های جاده‎ای استان نیز شتاب قابل توجهی داشت.
وی یادآور شد: در خصوص بازآفرینی فضاهای شهری امسال طرحی توسط دولت و مجلس، از محل تسهیلات تبصره ۱۹ قانون بودجه اجرا می‎شود که در این زمینه به آذربایجان‎شرقی ۵۳ میلیارد تومان اعتبار دولتی ابلاغ شده است.
بهبودی افزود: معادل این رقم نیز توسط شهرداری، بانک‎ها و بخش خصوصی در جهت بهبود فضای کالبدی شهر، مسیرگشایی، خدمات عمومی، فضای سبز، آموزش مهارت‎های زندگی و … هزینه می‎شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز