روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 715
  • 841
  • 1,329,448
ابلاغ زمان شروع به کار شوراهای شهر و روستا به فرمانداری

فرماندار شهرستان تبریز از ابلاغ زمان آغاز بکار فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا از تاریخ یک شهریورماه سالجاری خبر داد.
رحیم شهرتی فر در گفتگو با خبرنگاران گفت: زمان آغازبکار پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به فرمانداری ابلاغ شد.
وی افزود: بر اساس ابلاغیه وزیر کشور، شوراهای اسلامی شهر و روستا فعالیت خود را از ابتدای شهریورماه سالجاری آغاز می کنند.
وی با بیان اینکه پیش از این، ۱۴ مرداد سالجاری به عنوان روز آغاز فعالیت شوراها مقرر گردیده بود تصریح کرد: بر اساس ابلاغ به وزارت کشور در ۱۶ مرداد ماه، در راستای تمهید مقدمات قانونی برای آغاز بکار شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین روز شهریور ماه به عنوان روز نخست فعالیت شوراها تعیین شد.
فرماندار شهرستان تبریز در ادامه سخنان خود عنوان کرد: مراسم تحلیف اعضای شورا، انتخاب اعضای هیات رییسه سال اول و همچنین انتخاب شهردار در شهر تبریز نیز همچون سایر کلانشهرها در اولین جلسه شورا انجام خواهد شد.
شهرتی فر گفت: بر اساس قانون وظایف و اختیارات شوراهای شهر و روستا، شوراهای اسلامی موظف هستند بعد از به رسمیت یافتن نخستین جلسه، نسبت به انتخاب شهردار نیز اقدام نمایند.منظور مقنن در قانون مذکور این است که شوراهای اسلامی شهر در هر دوره باید پس از به رسمیت یافتن جلسه، اعم از اینکه مدت چهار ساله خدمت شهردار فعلی به اتمام رسیده و یا نرسیده باشد نسبت به انتخاب شهردار اقدام نمایند. با توجه به اینکه، فرآیند فوق مستلزم رعایت برخی تشریفات قانونی است اعضای شوراهای اسلامی مکلف هستند با استفاده از یکی از روش های زیر نسبت به انتخاب شهردار اقدام نمایند.
شهرتی‌فر در تبیین این موضوع گفت: اعضای شورا در اولین حالت می توانند که شهردار فعلی را ابقا نمایند که دراینصورت تا زمان صدور حکم انتصاب توسط مراجع ذی صلاح قانونی(استاندار؛ وزیر کشور)، فعالیت شهردار کما فی السابق ادامه خواهد داشت. در حالت دوم، در صورتی که شورای شهر، شهردار جدیدی را برای مدیریت شهر انتخاب کند تا زمان طی تشریفات قانونی مقرر و صدور حکم انتصاب شهردار جدید، شهردار فعلی و یا یکی از کارکنان رسمی شهرداری به عنوان سرپرست شهرداری ایفای خدمت خواهد کرد.
بر اساس گفته فرماندار تبریز در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و مراکز استان ها، شهردار جدید با حکم وزیر کشور و در سایر شهرها با حکم استانداران، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز