روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
ابلاغ مصوبه تغییر ساعات کار دستگاه‌های اجرایی در ۹ استان

معاون اول رئیس جمهوری مصوبه دولت در تغییر ساعات کار دستگاه های اجرایی در ۹ استان برای مدیریت مصرف برق در تابستان را برای اجرا ابلاغ کرد.
هیات وزیران در جلسه چهارم تیرماه ۱۳۹۶ به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد تبصره بند (ز) ماده (۳۸) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران – مصوب ۱۳۹۵- و اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:
۱ – به استانداری‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان (در کلیه شهرستان‌های تابعه استان‌های مذکور) و به استانداری‌های کرمان، فارس، یزد، ایلام و سمنان (در شهرستان‌های با دمای هوای بیش از ۴۵ درجه سانتیگراد) اجازه داده می‌شود به تشخیص شرکت‌های توزیع نیروی برق، ساعات کار ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر موسسات عمومی غیردولتی را با رعایت قوانین مربوط از ساعت ۶/۳۰ تا ۱۳/۳۰ تنظیم نمایند.
۲ – کلیه دستگاه‌های مذکور در بند (۱) این تصویب‌نامه مکلفند موارد زیر را اجرا نمایند:
الف- با استفاده از مولدهای اضطراری خود در ساعات ۱۲ تا ۱۶ در ماه‌های تیر و مرداد برق تولید کنند. بهای سوخت این دسته از مولدها با تایید شرکت‌های توزیع نیروی برق توسط وزارت نیرو تامین خواهد شد.
ب- در فصل تابستان به نحوی در مصرف انرژی برق مدیریت کنند که مصرف آنها نسبت به مدت مشابه در سال قبل حداقل ۱۰ درصد کاهش یابد. همچنین به منظور مدیریت برق مصرفی تجهیزات سرمایشی، دمای محیط کار حداقل ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم و سیستم‌های سرمایشی و روشنایی پس از پایان وقت اداری از مدار خارج شوند.
۳ – کلیه واحدهای صنعتی و کشاورزی که دارای مولد برق بیش از (۱۰۰) کیلو وات هستند، موظفند طی ماه‌های تیر و مرداد سال جاری بین ساعات ۱۲ تا ۱۶ جهت تامین کل و یا بخشی از برق مورد نیاز خود از ظرفیت‌های نیروگاهی خود استفاده نمایند. وزارت نفت موظف به تامین سوخت گازو یا نفت گاز مورد نیاز برابر قیمت‌های بخش صنعت است.
۴ – مسئولیت اجرای این تصویب‌نامه برعهده مدیران دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان و استان (حسب مورد) است و عدم رعایت آن تخلف محسوب می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری این مصوبه را به وزارتخانه‌های نیرو، کشور، نفت، جهادکشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز