روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 728
  • 841
  • 1,329,461
اتحاد ملی در عراق ، راز پیروزی بر داعش

در پی آزادسازی تلعفر، سخنگوی حشد شعبی عراق یکی از دلایل مهم پیروزی علیه داعش را هماهنگی دولت و ملت عراق دانست.
احمد الاسدی، سخنگوی حشد شعبی عراق در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: یکی بودن موضع و سرنوشت لبنان، سوریه و عراق راز پیروزی‌های این کشورها علیه گروه تروریستی داعش است.
سخنگوی حشد شعبی عراق گفت: یکی از دلایل پیروزی در تلعفر هماهنگی نیروهای نظامی شرکت کننده در نبرد علیه داعش، یکسان بودن موضع و هماهنگی در میان همه اقشار جامعه عراق از مرجعیت گرفته تا دولت، حشد شعبی و نیروهای امنیتی است.
فرمانده عملیات “تلعفر می‌آییم” پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، نیروهای مشترک ارتش و حشد شعبی دو محله “العسکری” و “الصناعه الشمالیه”، منطقه المعارض، دروازه تلعفر و روستای الرحمه در شمال شرق شهر را آزاد کردند. به این ترتیب تمامی محله‌های مرکز شهر تلعفر آزاد شده‌اند. هم چنین چند روز پیش دادگاه کیفری عراق حکم اعدام یک مهندس شیمیایی داعش که اقدام به تولید گازهای سمی کرده و سازنده موشک‌ها برای داعش است را صادر کرد.
قاضی عبدالستار بیرقدار، سخنگوی شورای دادگاه عالی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که این مهندس به توسعه و تولید گازهای سمی برای داعش و نیز ساخت موشک و سلاح برای این گروه تروریستی اعتراف کرده‌ است.
دادگاه کیفری مرکزی بغداد براساس بندهای ماده چهار قوانین مبارزه با تروریسم عراقی حکم اعدام این متهم را صادر کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز