روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 141
  • 826
  • 1,439,407
اتمام پروژه بزرگ تقاطع غیرهمسطح حضرت ولیعصر تبریز

پروژه بزرگ تقاطع غیرهمسطح حضرت ولیعصر تبریز که یکی از مهمترین پروژه های عمرانی سال جاری شهرداری کلانشهر تبریز است این روزها در مراحل پایانی قرار دارد و کارگران و مهندسان به صورت شبانه روزی درحال کار هستند.
هوا سرد است و ساعت از ۱۲ بامداد گذشته است. از تقاطع حضرت ولیعصر در اتوبان پاسداران بالا می روم. زیرسازی و آسفالت تقاطع درحال تمام شدن است.
روی عرشه پل که ارتفاعش به ۶ متر می رسد، با احتیاط راه می روم. ابهت پروژه انگار در شب بیشتر به چشم می آید؛ به دور از دغدغه ترافیک و صدای بوق راننده های کلافه.
تقاطع غیرهمسطح حضرت ولیعصر تبریز بیش از ۱ کیلومتر و ۳۰۰ متر طول دارد؛ در این سرمای هوا فقط بخشی از آن را روی عرشه پل طی می کنم؛ قرار است این پروژه بزرگ که بر روی اتوبان پاسداران در حال احداث است کوی نصر و استانداری را به همدیگر متصل کند.
این تقاطع همچنین امکان دسترسی از این دو شهرک به اتوبان پاسداران را فراهم می کند. این پروژه به عنوان بخشی از فاز اول اتوبان ولایت محسوب می شود که برای اجرای آن ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و به همت شهرداری کلانشهر تبریز مراحل پایانی را سپری می کند.
ماشین‌های حمل آسفالت و مصالح صف کشیده‌اند تا مثل چند شب گذشته عملیات آسفالت ریزی و زیرسازی انجام شده و تقاطع تکمیل شود. این تقاطع بزرگ‌ترین پروژه در حال اجرای کلانشهر تبریز و یکی از سخت‌ترین پروژه‌ها از نظر فنی است که در یکی دو ماه اخیر، با فعالیت فشرده روزانه و شبانه کارگران و مهندسان، عملیات اجرایی‌اش سرعت بیشتری گرفته تا زودتر تکمیل شود و گره‌گشای ترافیک اتوبان پاسداران باشد.
با کارگران و مهندسان که هم صحبت می شوم انرژی بالای آنها در این هوای سرد برایم خیلی جالب است. آنها در تلاش هستند تا این پروژه در این روزهای پایانی با سرعت بیشتری پیش رفته و به بهره برداری برسد.
با پایان یافتن آسفالت ریزی مسیر کوی نصر تا عرشه پل واقع در اتوبان پاسداران در روزهای گذشته، عملیات جدول گذاری و مسطح سازی مسیر عرشه پل تا کوی صادرات با سرعت و همچنین با رعایت استانداردهای لازم اجرا می شود. جدول گذاری لوپ دسترسی از اتوبان پاسداران به کوی صادرات نیز پایان یافته و آماده آسفالت ریزی شده است.
اینجا یک سمفونی عمرانی در قالب ارکستری شبانه است که توسط کارگران و مهندسان شهرداری تبریز روی تقاطع غیر همسطح حضرت ولیعصر تبریز درحال اجرا است و باید یک خداقوت حسابی به عوامل این پروژه گفت./شهریار نیوز

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز