روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 10
  • 639
  • 1,435,046
اتهام سوء مدیریت استان در بودجه نویسی

فصل بودجه نویسی برای استان ها به مثابه لیله القدر توسعه و پیشرفت آنهاست . چه اینکه برخورداری از بودجه دولتی در این وانفسا به معنای یکی از معدود شانس های موفقیت مدیریت استانی است. آقای حسن نژاد نماینده مردم مرند در مجلس، انتقاد که چه عرض کنم اتهامات سنگینی را علیه مدیریت سابق استان طرح نموده اند که بی تفاوتی به آنها ابدا جایز نیست. اگر صحبت های ایشان صحت دارد، حتما باید مورد رسیدگی قرار گرفته و برای تنویر افکار عمومی ، شفاف سازی صورت پذیرد.
این نماینده به درستی اشاره کرده است که بودجه را دستگاه های استانی نوشته و در وزارت متبوع خود از آن دفاع مینمایند و اکنون که بودجه های استانی تعریف چندانی ندارند ، یقینا پای عملکرد مدیریت سابق استان در میان است. اینکه بودجه عمرانی استان آذربایجان شرقی در ردیف های انتهایی قرار گرفته است نشان از آن دارد که آقای پور مهدی چه بعنوان معاون عمرانی استاندار و چه بعنوان متولی اصلی پروژه های عمرانی که بعد از بازنشستگی نیز تا همین دو ماه پیش تداوم داشت، بزرگترین نقش را در این قضیه دارد.
بند دوم سخنان این نماینده سازمان برنامه و بودجه استان را در بر میگیرد. وی معتقد است این سازمان با پائین نشان دادن نرخ مشارکت اقتصادی، عملا به دستکاری در آمار استان بخصوص آمار بیکاری پرداخته است .. اگر نرخ بیکاری در استان پائین نشان داده شود ، یقینا سهم برخورداری از بخش هایی از بودجه نیز کاهش می یابد. اینها موضوعات کم اهمیتی نیستند و صحت و سقم شان حتما باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد. از این بایت که حلقه های مفقوده توسعه استان را پیدا کنیم ، عملکردها را نقد کنیم و بالاتر از آن اگر این مطالب مستند نیست ، از نماینده مجلس بخواهیم پاسخگو باشد و اگر صحت دارد و قصوری صورت پذیرفته مردم را در جریان امر قرار دهیم.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز