روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 447
  • 721
  • 1,335,369
اتوبان تبریز- سهند از شکل دولتی خارج شد

معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‌شرقی از تلاش دولت برای کاهش مدت اجرای پروژه‎ها و جلب مشارکت بخش خصوصی خبر داد.
وحید جلالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مدت اجرای نامتعارف پروژه‎ها در سال‎های متمادی دغدغه دولت، مردم و اصحاب رسانه است و دولت تلاش می‌کند شکل برخورد و رفتار با پروژه را تغییر دهد و با جلب مشارکت اجرای پروژه را شتاب بخشد.
وی با بیان اینکه طول اجرای پروژه‎ها بعضا بیش از ۱۰ سال است، افزود: طبق دستورالعمل مجاز نیستیم پروژه‎ای را در استان تعریف کنیم که مدت اجرای آن بیش از سه سال باشد.
وحید جلالی اذعان داشت: یک سری از پروژه‎ها با اعتبارات دولتی شروع شده ؛ اما در برخی مواقع به دلیل عدم تامین اعتبار، پروژه دچار آثار تورمی می‎شود.
معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‌شرقی تبیین کرد: دولت برای مواجهه با این چالش‌ها چاره‎اندیشی کرده است؛ به طور مثال اتوبان تبریز – سهند از شکل دولتی خارجی شده و به صورت ۶۰ به ۴۰ مشارکت بخش خصوصی را جلب کرده تا پروژه با کیفیت و سرعت بیشتری پیش رود.
وی خاطرنشان کرد: چاره‎اندیشی دولت به این شکل است که کم کم مشارکت را به رسمیت بشناسیم و در جهت تضمین سرمایه تلاش کند.
جلالی تصریح کرد: با اجرای تبصره ۱۹ قانون بودجه به تدریج نقش دولت کم رنگ و بخش خصوصی تقویت و به اعتبارات مطمئن‎‎تر و زمانبندی مشخص پروژه‎ها تکیه می‌شود.
معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‌شرقی افزود: رویکرد جلب مشارکت غیردولتی تنها راه حل اجرای سریع پروژه‎ها است که به تدریج آثار خود را نشان خواهد داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز