اتوبان تبریز- سهند از شکل دولتی خارج شد

معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‌شرقی از تلاش دولت برای کاهش مدت اجرای پروژه‎ها و جلب مشارکت بخش خصوصی خبر داد.
وحید جلالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مدت اجرای نامتعارف پروژه‎ها در سال‎های متمادی دغدغه دولت، مردم و اصحاب رسانه است و دولت تلاش می‌کند شکل برخورد و رفتار با پروژه را تغییر دهد و با جلب مشارکت اجرای پروژه را شتاب بخشد.
وی با بیان اینکه طول اجرای پروژه‎ها بعضا بیش از ۱۰ سال است، افزود: طبق دستورالعمل مجاز نیستیم پروژه‎ای را در استان تعریف کنیم که مدت اجرای آن بیش از سه سال باشد.
وحید جلالی اذعان داشت: یک سری از پروژه‎ها با اعتبارات دولتی شروع شده ؛ اما در برخی مواقع به دلیل عدم تامین اعتبار، پروژه دچار آثار تورمی می‎شود.
معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‌شرقی تبیین کرد: دولت برای مواجهه با این چالش‌ها چاره‎اندیشی کرده است؛ به طور مثال اتوبان تبریز – سهند از شکل دولتی خارجی شده و به صورت ۶۰ به ۴۰ مشارکت بخش خصوصی را جلب کرده تا پروژه با کیفیت و سرعت بیشتری پیش رود.
وی خاطرنشان کرد: چاره‎اندیشی دولت به این شکل است که کم کم مشارکت را به رسمیت بشناسیم و در جهت تضمین سرمایه تلاش کند.
جلالی تصریح کرد: با اجرای تبصره ۱۹ قانون بودجه به تدریج نقش دولت کم رنگ و بخش خصوصی تقویت و به اعتبارات مطمئن‎‎تر و زمانبندی مشخص پروژه‎ها تکیه می‌شود.
معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‌شرقی افزود: رویکرد جلب مشارکت غیردولتی تنها راه حل اجرای سریع پروژه‎ها است که به تدریج آثار خود را نشان خواهد داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از