روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 919
  • 969
  • 1,385,195
اجتماعی

 هیچ مجوزی برای گرانفروشی در فرودگاه ها وجود ندارد

 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به گرانفروشی در فرودگاه های امام خمینی (ره) و مهرآباد، گفت: هیچ مجوز قانونی برای گرانفروشی کالاها و خدمات در فرودگاه ها وجود ندارد.
محمد محمدی  در نشست مشترک کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات و کمیته نظارت و بازرسی کارگروه تنظیم بازار در سال ٩۶ افزود: شکایات متعددی از عملکرد اصناف در فرودگاه ها وجود دارد؛ ضمن اینکه موضوع استقرار پایگاه تعزیرات در فرودگاه از سه سال قبل مطرح است اما تاکنون در این زمینه همکاری لازم از سوی شرکت فرودگاه ها انجام نشده است.
محمدی اظهار کرد:چگونه است که واحدهای صنفی محل استقرار دارند اما به بازرسی و تعزیرات، واحد استقرار به منظور نظارت بیشتر و افزایش رضایمتندی مردم تخصیص داده نمی شود.
وی با اشاره به نرخ های بالای اجاره بهای اصناف در فرودگاه ها، گفت: اصناف به بهانه اجاره بهای سنگین غرفه، گرانفروشی می کنند و لازم است تا در مزایده ها نیز به این موضوع توجه شود که قیمت های بالای اجاره بها را مردم پرداخت نکنند.
محمدی تصریح کرد: اگر به دنبال رضایتمندی مردم هستیم باید شرایطی فراهم شود تا دستگاه های نظارتی در فرودگاه ها بر عملکرد اصناف و غرفه داران در فرودگاه نظارت داشته باشند.
در این نشست مقرر شد تا کمیسیون موقتی برای بررسی وضعیت اصناف فرودگاه ها و نظارت بر آنها با حضور تعزیرات، شرکت فرودگاه ها، بهداشت، استانداری، اتاق اصناف و سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تشکیل شود.

قهوه‌خانه‌ها مجوز ارائه قلیان را ندارند

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر این که صنف چایخانه‌ها تنها مجوز عرضه چای را دارند، گفت: هیچ کدام از قهوه‌خانه‌ها جواز عرضه قلیان را ندارند.
دکتر خسرو صادق نیت با بیان این که قانون اساسی اجازه تاسیس چایخانه را داده است، گفت: طبق قانون اساسی اماکن عمومی از جمله چایخانه ها اجازه عرضه دخانیات را ندارند و عرضه مواد دخانی از جمله قلیان در این اماکن نیز ممنوع است.
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر این که عدم رعایت قانون غیر قابل قبول است، افزود: با توجه به منافات عرضه قلیان در اماکن عمومی و چایخانه‌ها با قانون عدم عرضه دخانیات در اماکن عمومی، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مراجع قانونی با چایخانه‌های عرضه قلیان این استان برخورد کرده است.
صادق نیت با بیان این که هیچ موردی مبنی بر فعالیت چایخانه‌های بدون جواز وجود ندارد، افزود: چنانچه موردی این چنینی وجود داشته باشد، نیروی انتظامی، بازرسین ما و مراجع قانونی ذیربط با این مسئله برخورد خواهند کرد و مردم می‌توانند در صورت وجود این مراکز، مراتب را گزارش دهند.

اعلام آمار تنبیه‌بدنی در ۳ سال اخیر

مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش آمار تنبیه بدنی در مدارس طی ۳ سال اخیر را اعلام کرد.
سید رحیم میرشاه‌ولد، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگاران ، از کاهش تنبیه بدنی در مدارس خبر داد و گفت: آمار تنبیه بدنی در سال ۹۴/ ۶۷۵ مورد بود و این آمار در حالی است که در سال ۹۳- ۱۲۴۹ مورد شکایت داشتیم.
وی با اعلام اینکه در مجموع طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ و ۹۵ ۲۳۱۸ شکایت در ارتباط با تنبیه بدنی ثبت شده است، تاکید کرد که روند این مسئله در مدارس کشور رو به کاهش است.
میرشاه ولد در ادامه ضمن تاکید بر اینکه معلمان به هیچ وجه حق تنبیه‌بدنی دانش‌آموزانشان را ندارند، افزود: آموزش و پرورش در این موارد با خاطیان برخورد قانونی دارد و اگر در موردی تنبیه‌بدنی از سوی معلمان اثبات شود، ابتدا به معلم تذکر و در صورت لزوم برای معلم خاطی پرونده تشکیل داده می‌شود و در نهایت به هیات تخلفات ادارای ارسال خواهد شد.در ماده ۷۷ آیین‌نامه اجرائی مدارس تاکید شده که اعمال هر گونه تنبیه از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع شده است.
میرشاه‌ولد همچنین بر رعایت حقوق معلمان توسط دانش آموزان تاکید کرد و گفت: برخی از حقوق معلم در آیین‌نامه اجرایی مطرح شده است و دانش آموزان متقابلا باید به معلمان و فرهنگیان احترام بگذارند، چرا که آنها هم حق و حقوقی دارند.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با بیان این مطلب که “آموزش و اطلاع رسانی” می‌تواند، آمار مربوط به تنبیه بدنی را کاهش دهد، افزود: رعایت حقوق و تکالیف دانش آموزان و در سوی مقابل رعایت حقوق معلمان می‌تواند در روند نزولی تنبیه بدنی بسیار موثر باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز