روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اجتماعی

رئیس سازمان حج: وزیر حج عربستان مشکل ویزای هیأت کنسولی ایران را حل می‌کند

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به روال عادی صدور ویزای حج برای ایرانی‌ها گفت: طبق تاکید وزیر حج عربستان، مشکل ویزای هیأت کنسولی ایران بزودی رفع خواهد شد.
حمید محمدی درباره آخرین وضعیت حج تمتع امسال، یادآور شد: بر اساس سیاست کلی نظام جمهوری اسلامی ایران در رابطه با حج، این سازمان به فراهم آوردن مقدمات و اجرای برنامه‌های تشرف زائران ایرانی به حج مکلف شده و طبق توافقاتی که با طرف سعودی داشته‌ایم، یکی از دغدغه‌های مهم، موضوع ویزای حجاج بود که خوشبختانه با وجود اینکه امسال برای اولین‌بار صدور ویزای زائران در داخل کشور انجام می‌شود، تا امروز بیش از ۲۰ هزار ویزا برای حجاج دریافت شده و صدور ویزا همچنان ادامه دارد.
او درباره اسکان زائران خانه خدا اظهار کرد: تیم مسکن حج سازمان حج و زیارت عازم عربستان شد و هم اکنون در آن کشور مستقر است. همچنین اولین گروه از مدیران هتل‌های حج روز سوم مردادماه عازم عربستان خواهد شد تا هتل‌ها را برای پذیرایی از زائران ایرانی آماده و تجهیز کند.
رییس سازمان حج و زیارت همچنین گفت: نخستین پرواز حج روز نهم مردادماه انجام می‌شود. پروازهای مدینه قبل تا ۳۰ مردادماه ادامه دارد و پروازهای مدینه بعد از ۱۴ مردادماه آغاز می‌شود و تا سوم شهریور ادامه خواهد داشت.
او درباره سرنوشت صدور ویزای هیأت ۱۰ نفره کنسولی وزارت خارجه در حج توضیح داد: یکی از دغدغه های جمهوری اسلامی ایران این بود که مجموعه امور کنسولی ما در طول سفر حج فعال باشد، بنابراین در توافقنامه حج نیز آمده که در موسم حج عربستان شرایط را برای حضور یک هیئت ۱۰ نفره فراهم کند. با توجه به تاخیر در صدور ویزای هیأت کنسولی، حضورا با وزیر حج عربستان مذاکره‌ای داشتم و وی تاکید کرد که در روزهای آتی به سرعت این مشکل را رفع خواهند کرد تا هیأت کنسولی جمهوری اسلامی ایران ویزای خود را دریافت کند و در قالب رسمی بتواند خدماتی را به زائران ایرانی ارائه دهند، اما ویزای عوامل ستادی و مدیران و عوامل کاروان‌ها و مجموعه‌ها به سهولت دریافت می‌شود.
محمدی تاکید کرد: از آنجایی که اعزام به حج سیاست کلی نظام است، برنامه‌ها طبق تکلیفی که به عهده سازمان حج و زیارت گذاشته شده، بدون مشکل دنبال می‌شود و زائران قطعا به حج اعزام خواهند شد.

تصویب لایحه بیمه زنان خانه‌دار در دولت روحانی

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت : در دولت یازدهم مساله ی بیمه زنان خانه دار را در چند قالب پیش‌بینی کردیم، در چارچوب ماده ۲۷ برنامه پنجم توسعه، بیمه زنان خانه‌دار را با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدنظر قرار دادیم و سازمان تامین اجتماعی باید آیین‌نامه‌ای را در این زمینه به دولت ابلاغ می‌کرد تا مورد تصویب دولت قرار بگیرد. این لایحه در حال حاضر تصویب شده است. همچنین در لایحه دوم، بیمه‌های پایه اجتماعی زنان را گنجاندیم که در کمیسیون اجتماعی دولت است.
مولاوردی ادامه داد: سومین لایحه مربوط به بیمه تکمیلی است که به تصویب هیات وزیران رسیده است. همچنین زنان در حال حاضر می‌توانند به صورت خویش‌فرما خود را بیمه کنند بدین ترتیب پس از ۱۵ سال بازنشسته محسوب می‌شوند.
وی در مورد اقداماتی که برای زنان سرپرست خانوار انجام شده است نیز گفت: این مساله به همراه زنان بهبود یافته یکی از اولویت‌های دولت بود و تلاش کردیم با سازمان‌هایی که در این زمینه وظایفی دارند همکاری شبکه‌ای داشته باشیم در همین راستا طرحی را به صورت پایلوت در شهرری انجام دادیم و پس از آن این طرح برای ۱۵ استان ارائه شد. با تلاش‌هایی که صورت گرفت، در بند «ت» ماده ۸۰ برنامه ششم توسعه توانمندسازی زنان خانوار مورد توجه قرار گرفت و تدوین و اجرای آن نیز به عهده زنان گذاشته شد. همچنین چند وقت پیش در مجلس جلسه‌ای برگزار شد و گزارش اقدامات دستگاه‌های مسوول ارائه شد و ما در این جلسه حضور داشتیم.

زنان شایسته‌ای داریم که می‌توانند در سطح وزات معرفی شوند

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: هنوز نمی‌توان اظهارنظری درخصوص افزایش یا کاهش حضور زنان در کابینه کرد.
زهرا احمدی‌پور درخصوص ضرورت حضور زنان در دولت دوازدهم گفت: حضور زنان در عرصه‌های کلان مدیریتی و افزایش تعداد زنان در کابینه از مطالبات اجتماعی است. زنان ما به دنبال تحقق و رنگ بخشیدن به برخی از مطالبات هستند که یکی از آنها افزایش حضور زنان در نهادهای قدرت است.
او با بیان اینکه زنان شایسته‌ای برای تصدی مسئولیت‌های مختلف وجود دارند، اظهار داشت: این زنان می‌توانند در سطح وزارت هم بیایند و معرفی شوند.
معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه هنوز نمی‌توان اظهارنظری درخصوص افزایش یا کاهش حضور زنان در کابینه کرد، تصریح کرد:‌ هم‌اینک ترکیب دولت دوازدهم مشخص نشده و آقای رئیس‌جمهور در حال بررسی و انجام رایزنی‌های مختلف هستند و هنوز نمی‌توان خبر قطعی را بیان کرد.
احمدی‌پور در پاسخ به این سوال که آیا آقای روحانی با شما برای حضور در دولت آتی صحبتی کرده است؟ خاطرنشان کرد: دیدارهای کنونی هم‌اینک درخصوص وزرا است و هنوز صحبتی با معاونان صورت نگرفته است.
او در پاسخ به این سوال که آیا از شما برای تصدی مسئولیت وزارتخانه‌ای دعوت شده است؟ ابراز داشت: خیر؛ تاکنون چنینی دعوتی از من صورت نگرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز