روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 129
  • 969
  • 1,384,405
اجتماعی

جریمه میلیونی برای والدینی که فرزندانشان را در مدرسه ثبت‌نام نکنند

سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی از مشخص شدن وظایف وزارتخانه‌های کشور، کار، بهداشت و آموزش و پرورش در لایحه قانون حمایت از اطفال و نوجوانان خبر داد.
حجت‌الاسلام حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به جلسه به کمیسیون حقوقی قضایی گفت: در جلسه امروز به ادامه بررسی لایحه قانون حمایت از اطفال و نوجوانان پرداختیم و بر این اساس وظایف وزارتخانه‌های کشور، کار، بهداشت و آموزش و پرورش مشخص شدند.
او در تشریح وظایف وزارت کشور اظهار داشت: بر اساس این قانون وزارت کشور موظف است تا با همکاری دستگاه‌های ذیربط به شناسایی افراد نوجوان فاقد اسناد هویتی اعم از ایرانی یا غیرایرانی بپردازد. همچنین وزارت کشور از طریق سازمان ثبت احوال و سایر دستگاه‌های مربوطه موظف است حداقل سه ماه قبل از آغاز سال تحصیلی افراد ایرانی و غیر ایرانی را به آموزش و پرورش اعلام کند.
سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی در رابطه با وظایف وزارت کار نیز در این طرح تصریح کرد: نظارت بر اماکن کار جهت پیشگیری و مقابله با آزار و بهره‌کشی از نوجوانان، معرفی نوجوانان بزه‌دیده که در معرض خطر به مراکز حمایتی و قضایی و پوشش کامل بیمه‌ای نوجوانان شاغل ۱۵ تا ۱۸ سال از جمله وظایف این وزارت کار در این قانون شدند.
نوروزی در ادامه این گفت‌وگو به بیان وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت و خاطرنشان کرد: بررسی وزارت بهداشت از شرایط بهداشتی محیط کار نوجوانان با استانداردهای جهانی و تصمیم‌گیری مقتضی، پذیرش نوجوانان در مراکز بهزیستی و درمانی به همراه معرفی آنها به مراکز قضایی و پوشش بیمه کامل سلامت برای تمامی نوجوانان از جمله وظایف این وزارتخانه است.
او حمایت از نوجوانان و پوشش تحصیلی تا پایان مقطع متوسطه، طراحی دوره‌های زندگی و آموزشی برای اطفال و نوجوانان و آموزش کارمندان و معلمان و مربیان را از جمله وظایف طرح حمایت از اطفال و نوجوانان برشمرد.
سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی در تشریح ماده ۷ این طرح هم ابراز داشت: براساس این طرح هر یک از والدین و اولیایی که فرزندانشان را ثبت‌نام نکند، در مقطع اول ملزم به ثبت نام و پرداخت ده تا بیست میلیون ریال جریمه و در صورت تکرار ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال آن خانواده جریمه خواهند شد.
نوروزی اضافه کرد: هرگونه تهدید، تشویق، ترغیب یا فریب منجر به ترک تحصیل یا فرار از خانه شود، دادستان و سایر دستگاه‌ها ملزم به برخورد هستند و فرد خاطی به ۲۰ تا ۸۰ میلیون ریال جریمه یا ۱۱ تا ۳۰ ضربه شلاق یا هر دو آنها محکوم خواهد شد.

سرپرست دانشگاه آزاد درباره عزل و نصب‌ها به کمیسیون آموزش فراخوانده می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در حساب توییتری خود نوشت: در جلسه کمیسیون آموزش مقرر شد تا سرپرست دانشگاه آزاد برای توضیح درباره عزل و نصب‌های گسترده به این کمیسیون فراخوانده شود.
محمود صادقی همچنین اظهار کرد: در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره اعتبار مصوبه هیات امنای دانشگاه آزاد درباره نصب سرپرست موقت دانشگاه بحث شد.
وی همچنین بیان کرد که قرار شد سرپرست دانشگاه آزاد درباره عزل و نصب‌های گسترده در این دانشگاه به کمیسیون آموزش و تحقیقات فراخوانده شود.

هلاکت و دستگیری ۹ داعشی در هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان از هلاکت ۴ نفر و دستگیری ۵ داعشی در این استان خبر داد.
حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری با بیان اینکه در روزهای گذشته تعداد ۵ نفر از عواملی که مرتبط با گروه تروریستی داعش بودند در بندر جاسک دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند، افزود: پرونده این افراد در جریان رسیدگی است و در آینده نزدیک حکم قطعی در مورد آنان صادر می‌شود. وی همچنین از به هلاکت رسیدن ۴ نفر از اشرار مسلح در کوه‌های اطراف شهرستان رودان توسط مأموران نیروی انتظامی خبر داد و  گفت: این افراد پس از درگیری با مأموران نیروی انتظامی به هلاکت رسیدند.
از این افراد مقداری مواد منفجره، اسلحه و پرچم گروه تروریستی داعش کشف و ضبط شده است.سردار ملکی گفت: هویت دو نفر از این اشرار به هلاکت رسیده اتباع بیگانه با کارت شناسایی خارجی بوده و هویت افراد دیگر در دست بررسی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز