روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 214
  • 696
  • 1,076,745
اجرای طرح آمارگیری زراعت سال ۹۷ آذربایجان‎شرقی

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی گفت: اجرای عملیات میدانی طرح آمارگیری زراعت سال ۹۷ استان از اول آذرماه جاری شروع شده و تا ۲۷ آذر ادامه خواهد یافت.
محمد فرج‎زاده در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: یک نفر کارشناس مسوول اجرایی، ۲۴ نفر مامور آمارگیر، ۶ نفر بازبین فنی، چهار نفر داده آما و ۶ خودرو عوامل اجرایی این طرح را تشکیل می‎دهند.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی افزود: فعالیت زراعت یکی از زیر بخش‌های مهم کشاورزی است که به همراه باغداری ۷۱ درصد از ارزش افزوده بخش کشاورزی را به خود اختصاص می‌دهد و مطابق نتایج سرشماری عمومی کشاورزی ۱۳۹۳، بیش از دو میلیون و چهارصد هزار نفر بهره‌برداری کشاورزی دارای فعالیت زراعت در کشور وجود دارد.
فرج‎زاده با بیان اینکه محصولات زراعی از مهمترین منابع تامین غذای انسان‌ها هستند که نقش بسیار مهمی در امنیت غذایی جامعه ایفا می‌کنند، افزود: کشت و کار محصولات زراعی منبع درآمد بسیاری از خانوارها بویژه در نقاط روستایی می‌باشد و علاوه بر آن اشتغال و امرار معاش بسیاری از افراد شاغل در بخش خدمات نظیر بازرگانان، خرده فروشان و شاغلان بخش حمل و نقل محصولات کشاورزی به این فعالیت وابسته است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی توضیح داد: آمارگیری زراعت – ۱۳۹۷، یکی از طرح‎های نمونه‌گیری بسیار مهم و پیچیده بخش کشاورزی است که در آن، اطلاعات مهمی از این فعالیت نظیر”تعداد بهره‌برداری‌های دارای فعالیت زراعت”، “مساحت اراضی زراعی”،”سطح کاشت محصولات زراعی”و”میزان تولید محصولات زراعی” جمع آوری و نتایج بدست آمده با روش‌های علمی به کل استان تعمیم داده می‌شود.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی تعداد نمونه آماری طرح را دو هزار و ۷۹۵ مورد با تعداد ۳۲۴ نمونه شهری در قالب ۱۴ شهر و دو هزار و ۴۷۱ نمونه روستایی در قالب ۲۱۰ آبادی در استان آذربایجان‎شرقی برشمرد.
فرج‎زاده خاطرنشان ساخت: طرح آمارگیری زراعت اولین بار در سال ۱۳۷۱ و با استفاده از چارچوب سرشماری عمومی کشاورزی ۱۳۶۷ اجرا شد؛ این طرح برای دومین بار با استفاده از چارچوب سرشماری کشاورزی ۱۳۹۳ در پاییز سال جاری اجرا خواهد ‌شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز