روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 84
  • 374
  • 1,283,009
اجرای طرح بیمه حوادث ساختمان و وسایل منازل مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گفت: ساختمان و وسایل منازل مسکونی حدود ۶۶ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان‌شرقی به طور رایگان تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفته است.
خالد سیار افزود: کمیته‌ی امداد برای دستیابی به راهبردهای اساسی خود، طرح بیمه حوادث ساختمان و وسایل منازل مددجویان را در دست اجرا دارد.
وی گفت: ساختمان و وسایل منازل مسکونی حدود ۶۶ هزار خانوار شهری و روستایی تحت حمایت این نهاد در استان به طور رایگان تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفته است.
سیار افزود: این طرح شامل بیمه در مقابل حوادثی از جمله آتش‌سوزی، سیل، زلزله، صاعقه، طوفان و سایر بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه است.
وی میزان خسارت پرداختی به ازای هر ساختمان برای خانوار شهری را ۳۵ میلیون تومان و برای خانوار روستایی ۲۰ میلیون تومان اعلام و گفت: خسارت اسباب منزل نیز در شهرها ۱۵ میلیون و در روستاها ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه از تاریخ عقد قرارداد تاکنون هشت پرونده حوادث به بیمه ارسال شده است، افزود: امسال در قالب این بیمه ، مددجویانی که بر اثر سانحه دچار نقص عضو دائم کلی و جزیی ناشی از حوادث مشمول بیمه شوند تا سقف ۱۵ میلیون تومان از بیمه خسارت دریافت می کنند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با اشاره به اینکه در صورت وقوع حادثه پنج میلیون تومان به صورت بلاعوض و برای اسکان موقت به مددجویان داده می‌شود، اظهار کرد: یکی از مسیرهای توانمندسازی و تامین آتیه مددجویان گسترش چتر بیمه ای آنان است.
وی با بیان اینکه منزل مددجویانی که در منازل استیجاری به سر می‌برند نیز بیمه می‌شود،خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از ۳۰ پرونده خانوار دچار حادثه شامل ۲۱ خانوار روستایی و ۹ خانوار شهری به بیمه ارسال شد که آنها توانستند خسارت‌های خود را دریافت کنند.
سیار تاکید کرد: از پرونده‌های ارسالی به بیمه، ۲۵ مورد آتش‌سوزی و بقیه به دلیل تخریب سیل و دیگر حوادث غیرمترقبه بوده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان متذکر شد: نشت گاز با ۱۵ پرونده بیشترین نوع حادثه را در بین حوادث به خود اختصاص داده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز