روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 583
  • 693
  • 1,436,732
اجرای طرح های عمرانی رویکرد دولت در توسعه روستاهاست

فرماندار شهرستان ویژه مراغه با اشاره به عزم دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات مناطق روستایی گفت: اجرای طرح های عمرانی رویکرد دولت در محرومیت زدایی و توسعه روستاهاست.
حمید شکری در بازدید از روستاهای بخش مرکزی این شهرستان افزود: با توجه به وجود برخی نیازهای عمرانی در این روستاها، روند اجرای طرح های عمرانی در بخش های راه روستایی، طرح هادی و نیز مسکن روستایی و مخابرات تسریع می شود.
وی ادامه داد: برای این منظور، برنامه ریزی مدونی برای اجرای برخی طرح های عمرانی در جهت رفع مشکلات اهالی انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: طرح احداث پل بین مزارع بر روی رودخانه در روستای آشان و نیز طرح راه روستایی بین روستاهای کهجوق، مغانجیق و دیورزم نیز پس از کارشناسی، به اجرا در می آید.
شکری گفت: همچنین مشکلات فضاهای آموزشی، ورزشی و خدماتی در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان نیز برای رفع نیازهای مردم این منطقه با همکاری دستگاه های اجرایی و خدمات رسان احصا و برای رفع آنها اقدام عملی خواهد شد.
وی با اشاره به اجرای طرح هادی در ۲۴ روستای این شهرستان افزود: اجرای طرح هادی روستایی با هدف نوسازی و بهسازی معابر روستایی از جمله خدماتی است که در این مناطق انجام شده و در این راستا طرح هادی در روستاهای آشان، چکان و کرده ده بهره برداری شده است.
فرماندار شهرستان ویژه مراغه با اشاره به عدم دسترسی برخی روستاهای این شهرستان به خدمات تلفن همراه ادامه داد: برای رفع این مشکل، شرکت مخابرات اقدام به اجرای طرح های تقویتی و نصب آنتن های مخابراتی کرده است.
فرماندار مراغه اضافه کرد: با تسریع در اجرای طرح های خدمات رسانی و عمرانی در روستاهای این شهرستان در سال های اخیر شاهد رشد و توسعه اقتصادی و تولیدی در این مناطق هستیم.
شکری افزود: رویکرد دولت تدبیر و امید زمینه ساز رونق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در مناطق روستایی شده و این امر را می توان در کاهش مهاجرت از روستاها و نیز مهاجرت معکوس در این شهرستان به وضوح دید.
فرماندار مراغه در بازدید خود از نزدیک با مشکلات روستاهای چکان، آشان، کهجوق، مغانجیق، دیورزم، قراتلو و کرده ده از توابع بخش مرکزی این شهرستان قرار گرفت.
بخش مرکزی مراغه با ۷۴ روستا دارای ۶۸ هزار نفر جمعیت بوده که تمامی روستاها دارای شورای اسلامی با ۲۴۵ نفر عضو و ۶۶ روستای این بخش نیز دارای دهیاری است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز