روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 165
  • 659
  • 1,437,726
اجرای طرح LEZ گامی مهم در فرآیند کاهش آلودگی هوا

یکی از منابع اصلی آلودگی هوا وسایل نقلیه موتوری است و گازهای حاصل از احتراق سوخت وسایل نقلیه از مهمترین آلاینده‌های هوا به شمار می‌روند که در این راستا اجرای طرح هایی همچونLEZ می تواند گامی مهم در فرآیند کاهش آلودگی هوا به شمار آید.
به گزارش شهریار جواد رحمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی در بازدید از مجموعه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز ضمن تقدیر از عملکرد این معاونت شهرداری، گفت: امروزه مسائل مربوط به آلودگی هوا یکی از معضلات اصلی کلانشهرهای جهان است و هر روزه بر ابعاد و عوارض جانبی آن افزوده می‌شود. یکی از منابع اصلی آلودگی هوا وسایل نقلیه موتوری است و گازهای حاصل از احتراق سوخت وسایل نقلیه از مهمترین آلاینده‌های هوا به شمار می‌روند.
وی ادامه داد: با توجه به این موضوع اولین گام در فرآیند کاهش آلودگی هوا، تلاش در راستای کاهش میزان تردد خودروها و نیز کاهش سوخت مصرفی به ازای پیمایش وسایل نقلیه است.
رحمتی عنوان کرد: در این راستا به منظور دستیابی به اهداف فوق راه‌حل‌های گوناگون ترافیکی مطرح شده که از جمله این راهکارها اجرای طرحLEZ است و در کنار آن، بسترسازی و تشویق شهروندان به انتخاب مدهای حمل و نقل سالم و عمومی در سفرهای درون شهری است.
گفتنی است در در حاشیه این بازدید مهدی یوسفی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز به معرفی مجموعه معاونت حمل و نقل و شاخص عملکرد شش سازمان زیر مجموعه این معاونت پرداخت که از جمله آن مباحث نوسازی ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی، توسعه پایانه های حمل و نقل و بار، افزایش جابجایی مسافر قطار شهری وهوشمند سازی ترافیک، رفع شناسایی و رفع نقاط حادثه خیر و کاهش ۴۶ درصدی آمار حوادث درونشهری و کسب رتبه برتر تبریز در کشور بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز