روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 423
  • 814
  • 1,336,159
اجرای فضای رسانه‌ای برای تبلیغ رویداد تبریز ۲۰۱۸

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: تمامی مدیران استان موظف به پیگیری اعتبارات ملی «تبریز ۲۰۱۸» از دستگاه‌های متبوع خود هستند.
محمد صادق پورمهدی در جلسه هماهنگی تبریز ۲۰۱۸ با تاکید بر اهمیت تصمیمات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در حرکت به سمت آغاز برنامه‌های مربوط به این رویداد عظیم فرهنگی – تاریخی، گفت: باید از توان مردم در اجرای تمامی برنامه‌های مربوط به تبریز ۲۰۱۸ بیش از پیش استفاده کنیم.
وی از عدم اطلاع رسانی مناسب اقدامات انجام شده در مورد تبریز ۲۰۱۸ به عنوان یک خلاء تاسف بار نام برد و گفت: متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی صحیح و اصولی به رسانه‌ها، بسیاری از مردم احساس می‌کنند که کار خاصی در ارتباط با تبریز ۲۰۱۸ انجام نشده است.
وی خطاب به آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دستور داد که در اسرع وقت یک سخنگو برای دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ در استان انتخاب کرده و گزارش اقدامات انجام شده را به صورت هفتگی در اختیار رسانه‌ها قرار دهد که آبدار نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرد که «خودم هرهفته گزارش اقدامات را به رسانه ها اعلام می‌کنم.»
معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه باید فضای رسانه‌ای استان و کشور برای تبلیغ رویداد تبریز ۲۰۱۸ آماده شود، تصریح کرد: پیگیر اعتبارات ملی تبریز ۲۰۱۸ از دستگاه‌های مرکزی هستیم، ولی انتظار داریم که تمامی مدیران مربوطه، از دستگاه‌های مرکزی خود پیگیر تخصیص اعتبارات ملی باشند و به هیچ عنوان نباید تغییر و تحولات در برخی دستگاه‌ها همچون شهرداری تبریز، باعث ایجاد سستی در روند امور شود.
پورمهدی ادامه داد: تبریز ۲۰۱۸ فرصتی بسیار بی نظیر برای استان و کشور است و باید دست به دست هم داده و نهایت تلاش خود را برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی- تاریخی کلانشهر تبریز به گردشگران داخلی و خارجی و همچنین ایجاد ثروت و توسعه اقتصادی برای استان به کار گیریم.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بهانه‌هایی همچون محدودیت در اعتبارات دولتی برای سستی در اجرای برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ پذیرفتنی نیست، گفت: اگر اعتبار نیست پس چرا در سفر یک مقام ملی و یا استانی به برخی شهرستان ها، صدها بنر در نقاط مختلف مسیر نصب می شود؟ اگر پول نیست پس هزینه چاپ این بنرها ازکجا تامین می‌شود؟
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم ورود جدی بخش خصوصی در رویداد تبریز ۲۰۱۸ اظهار کرد: باید این تفکر در جامعه به وجود بیاید که بخش خصوصی، اجرا کننده برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ و دستگاه های دولتی، تسهیل‌گر هستند. برخی از فعالان بخش خصوصی نیز انتظار دارند که برای انجام طرح‌های پیشنهادی آن‌ها، میلیون‌ها و میلیاردها تومان اعتبار دهیم که چنین نیست و هر کسی مایل باشد باید با سرمایه‌گذاری خود در این زمینه فعالیت کند.
پورمهدی با اشاره به دیدار خود با جواد خیابانی، اظهار کرد: به آقای خیابانی گفتم که ما به شما مجوز می‌دهیم نه پول. به هر آن شخصی که همچون آقای خیابانی، برنامه هایی را برای هرچه بهتر باشکوه شدن برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ داشته و از صلاحیت لازم نیز برخوردار باشد، مجوز اجرایی کردن طرح‌های خود را خواهیم داد.
وی همچنین از جام جهانی روسیه به عنوان فرصتی بسیار خوب برای تبلیغ تبریز ۲۰۱۸ یاد کرد و ادامه داد: بهتر است در این زمینه از چندین ورزشکار مسلمان که چهره‌ای مشهور و بین المللی دارند برای حضور در تبریز، دعوت کنیم.
وی همچنین از شهرداری و شورای شهر تبریز خواست که نسبت به اتمام و ساماندهی پروژه‌های مطرح تبریز همچون ارگ، سالن همایش‌های بین المللی و … اهتمام جدی داشته باشند.
لزوم معرفی هرچه بیشتر قهرمانان دفاع مقدس، شهدا، تاریخ و فرهنگ و آثار تاریخی تبریز به گردشگران در تبریز ۲۰۱۸ از دیگر تاکیدات پورمهدی در این جلسه بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز