روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 282
  • 814
  • 1,336,018
اجرای مراحل پایانی پروژه بازسازی پل تاریخی آجی‌چای

شهردار منطقه ۴ تبریز گفت: عملیات بازسازی و مرمت پل تاریخی آجی چای با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در شرف اتمام قرار دارد و بلافاصله بعد از اتمام عملیات عمرانی، پل نورپردازی می شود.
شهردار منطقه ۴ تبریز گفت: عملیات بازسازی و مرمت پل تاریخی آجی چای با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در شرف اتمام قرار دارد و بلافاصله بعد از اتمام عملیات عمرانی، پل نورپردازی می شود.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۴ تبریز، اکبر امجدی، با بیان اینکه پل آجی چای توسط کارشناسان ابنیه تاریخی مرمت می شود، خاطر نشان کرد: ناظران سازمان میراث فرهنگی به منظور نظارت بر عملکرد اکیپ مرمت، حضور مستمر دارند.
شهردار منطقه ۴ با بیان اینکه پل آجی چای از ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر برخوردار است، تصریح کرد: بازسازی و احیای ابنیه و میراث تاریخی در راستای توسعه صنعت گردشگری تبریز ۲۰۱۸ اهمیت ویژه ای دارد.
امجدی گفت: بناهای تاریخی سرگذشت وقایع گذشته و پشتوانه ای برای کسب موفقیت های آینده است و باید در حفظ و احیای آن تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه قدمت پل آجی چای به دوران صفویه و قاجاریه نسبت داده می شود، تصریح کرد: این پل دارای ۱۶ دهنه می باشد که طول آن ۱۰۵ متر و عرض آن ۵ متر می باشد و از مسیر بلوار خلبان به جاده فرودگاه برروی رودخانه آجی چای ساخته شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز