روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 774
  • 879
  • 1,439,214
اجرای پویش مردمی « یکشنبه های احترام به قانون ترافیکی »

پویش مردمی “یکشنبه های احترام به قوانین ترافیکی” توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز هر هفته با یک شعار آغازمی شود.
به گزارش شهریار به نقل از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، مهدی یوسفی معاون حمل و نقل شهردار با اعلام این خبر گفت: ارج نهادن به حقوق اولیه انسان ها به عنوان حقوق بشر و شهروندی از مهم ترین اولویت های قانونگذاری در هر کشور است. حقوق شهروندی، مجموعه امتیازات و برخورداری هایی است که با لحاظ نمودن دو اصل کرامت انسانی و منع تبعیض به شهروندان اعطا می شود.
وی ادامه داد: در معابر شهری مشاهده می‌شود برخی رانندگان بدون توجه به رعایت حقوق دیگران و خطرات ناشی از وقوع تصادف از خطوط تعبیه شده جدا و از خطی به خط دیگر حرکت می کنند که در قوانین راهنمایی و رانندگی ضمن اینکه تخلف محسوب شده و احتمال برخورد را افزایش میدهد، می تواند تأثیر منفی بر انضباط ترافیکی داشته و بر کندی تردد بیفزاید.
یوسفی ضمن اشاره به تهیه و تنظیم تقویم شهروندی عنوان کرد: برای هر ۵۴ هفته سال یک شعار در نظرگرفته شده و هر یکشنبه یک قانون به عنوان شعارهفته انتخاب می شود .
وی گفت: شهروند خوب چه به عنوان راننده و چه به عنوان عابر پیاده، کسی است که در هر شرایطی اعم از بی توجهی رانندگان وعابران دیگر، شرایط جوی و یا وضعیت بد راه همواره به گونه‌ای عمل کند که موقعیتی برای وقوع تصادف به وجود نیاورد و ما از شهروندان درخواست می کنیم که ضمن رعایت و احترام به حقوق شهروندی، قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را به خوبی اجرا کنند.
معاون حمل و نقل شهردار هدف از اجرای طرح “یکشنبه های احترام به قوانین ترافیکی” را کاهش بی نظمی در تردد معابر شهری دانست و افزود: امیدوارم با اجرای موفق این طرح در تبریز، در پیشگیری از وقوع تصادفات و کاهش آمار حوادث فوتی و جرحی همچون امسال و سال های قبل رتبه های برتر را کسب کنیم و نام تبریز را به عنوان شهری ایمن، سالم و قانونمند در کشور معرفی کنیم .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز