روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 733
  • 700
  • 1,332,673
اجرای ۵ پروژه اولویت‌دار، در برنامه‌های عمرانی «تبریز ۲۰۱۸»

سرپرست شهرداری تبریز، با اشاره به پنج پروژه اولویت‌دار شهر در برنامه‌های عمرانی «تبریز ۲۰۱۸» خاطرنشان کرد: پنج پروژه مقبره‌الشعرا، مرکز همایش‌های بین‌المللی، محورهای گردشگری، میدان آذربایجان، پیاده‌رو جمهوری اسلامی، اولویت‌های شهرداری تبریز در بخش عمران است.
به گزارش شهریار، محمدحسین اسحقی با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به فرصت محدود تا دوره گردشگری تبریز ۲۰۱۸، بیشترین تمرکز شهرداری تبریز در حوزه عمران، مربوط به پروژه‌های اصلی در دست ‌اجرا است.
وی بازآفرینی مجموعه مقبره‌الشعرا را از زیرساخت‌های مهم فرهنگی و گردشگری خواند و افزود: در دو سال گذشته، بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان از سوی شهرداری تبریز، در دو فاز شمالی و جنوبی این پروژه هزینه شده و ضلع جنوبی پروژه نیز در آخرین مراحل تکمیلی است.
سرپرست شهرداری تبریز، با اشاره به جایگاه ملی و فرهنگی مقبره‌الشعرا اضافه کرد: با توجه به حجم عملیاتی مقبره‌الشعرا، تزریق‌های یک‌سویه و محدود نمی‌تواند موثر واقع شود و پروژه برای تسریع و رسیدن به نقطه مطلوب اجرا، نیازمند اعتبارات حمایتی است.
اسحقی به نقش پنج محور گردشگری سطح شهراشاره و خاطرنشان کرد: این پنج مسیر به منظور یکپارچه‌سازی جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی مرکز شهر با محوریت بازار تاریخی تبریز تدوین شده و اقدامات مهمی در سامان‌دهی المان‌های هدایت‌کننده، نوسازی تابلوهای ترافیکی، بهسازی مسیرهای مواصلاتی در هر مسیر پیش‌بینی شده‌است.
وی با از میدان آذربایجان، به عنوان مهم‌ترین پروژه ترافیکی دو دهه اخیر یاد کرد و افزود: اصلاحات کلی این میدان، در خدمت تسهیل ترافیکی و تقویت فرصت‌های اجتماعی و فرهنگی درغرب شهر خواهد بود.
سرپرست شهرداری تبریز، با اشاره به تزریق بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان در این پروژه، ادامه داد: بخش اعظم عملیات عمرانی میدان که شامل مجموعه زیرگذرها و روگذرهاست، در مراحل تکمیلی است و سایر مراحل نیز با پیش‌بینی اعتبارات لازم، شتاب خواهد گرفت.
اسحقی با بیان این‌که پیاده‌راه جمهوری اسلامی، زمینه‌ساز تحول اجتماعی و فرهنگی و ترافیکی در مرکز شهر خواهد بود، گفت: زمینه‌های اجرایی این پروژه مهم در دو بخش کف‌سازی مسیر و سامان‌دهی جداره‌های تاریخی فراهم شده و پروژه به زودی وارد فاز اجرایی می‌‌شود.
وی یادآور شد: در روزهای اخیر شاهد رونمایی از مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز بوده‌ایم؛ این پروژه ماندگار و زیبا، حاصل ذوق و تلاش شهرداری و درک نیازهای فرهنگی شهر است که به زودی با پایان مراحل تجهیزات فنی، قابل‌بهره‌برداری در رویدادهای مختلف ملی و بین‌المللی و برنامه‌های وزین فرهنگی خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز