روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 378
  • 798
  • 1,333,877
اجـرای سیاست بهره مندی از نظر شهروندان در پروژه های مطالعاتی کلانشهری

شهردار تبریز گفت: جلب مشارکت عمومی در کاهش هزینه اجرای پروژه های شهرداری مغفول مانده و در صدد هستیم خروجی پروژه های مطالعاتی کلان شهر را با نظر و مطالبات شهروندان همسو کنیم.
به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در جلسه هماهنگی با جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی و جمع رسانه ای خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا افزود: می خواهیم یک بار دیگر پس از سال ها اعتماد شهروندان تبریز را به شهرداری بازگردانیم.
شهین باهر رویکرد غلط گذشته مبنی بر اینکه مدیران سابق شهرداری صلاح تبریز را از مردم بیشتر می دانند، باعث شده تا از توجه به مطالبات مردم غافل شوند و این موضوع سلب اعتماد عمومی را در پی داشت.
وی توقف تغییر کاربری های عمومی و فضای سبز تبریز با هدف ساخت مراکز خرید طی مدیریت خود را برای شروع شفافیت عملکرد شهرداری عنوان کرد و ادامه داد: همکاری رسانه ای و عدم بزرگنمایی می تواند نتیجه بهتری برای شهر تبریز داشته باشد.
شهردار تبریز اظهار داشت: گام نخست جلب مشارکت عمومی، آشنایی مردم از شرح وظایف کلی شهرداری است چرا که شهروندان کاستی های عملکرد سایر دستگاه های خدمات رسان دولتی مانند آب و فاضلاب، و عدم اتمام سریع حفاری های شرکت گاز، مخابرات و برق را به عملکرد شهرداری نسبت می دهند.
شهین باهر همچنین ضعف شهرداری در ساماندهی رشد و توسعه نامتوازن شهری در سال های گذشته را از مهمترین مبانی افزایش هزینه های عمرانی، شهرسازی و فرهنگی شهرداری تبریز دانست و عنوان کرد: متاسفانه مردم همواره یک قدم از شهرداری جلوتر اقدام به ساخت و ساز کرده و پیوست گذر بندی و مهندسی در ساخت و سازهای غیر مجاز لحاظ نشده است.
شهردار تبریز تصریح کرد: سیاست گذاری ما با رویکر فرهنگسازی تنظیم شده است و با تحقق آن می توانیم از ظرفیت مشارکت عمومی در افزایش سرانه شریانی، فضای سبز، فضای تفریحی- ورزشی استفاده کنیم.
شهین باهر با تاکید بر ضرورت بومی سازی پروژه های کلان شهری و مشارکت دهی مطالبات شهروندان در افزایش رضایتمندی عمومی متذکر شد: اجرای پروژه های زیرساختی و مهم بر پروژهای بزرگ عمرانی غیر ضروری در سال جاری، ارجحیت دارد.
وی ادامه داد: با این وضعیت اقتصادی، شهرداری تبریز ماهانه ۶۰ میلیارد تومان حقوق و مزایا به ۱۳ هزار پرسنل پرداخت می کند و ضرورت دارد مدیریت هزینه به سمت افزایش سطح کیفی و کمی کاربرد کارکنان و امکانات تجهیزاتی شهرداری پیش برود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز