روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 463
  • 693
  • 1,436,612
اجــرای طـرح محدودیت تردد خودروهای بـاری در هسته مرکزی شهر

فاضل نادری با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای اجرای صحیح این مصوبه که در راستای کاهش آلودگی هوا و ترافیک هسته مرکزی شهر با پیشنهاد شهرداری تبریز تصویب گردیده است، گفت: با اجرای این طرح تردد کلیه خودروهای باری فاقد مجوز در ۳۲۰ هکتار از محدوده مرکزی شهر از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ ظهر به مدت چهار ساعت و از ساعت ۱۷ تا ۲۰ عصر به مدت سه ساعت ممنوع خواهد بود. با توجه به بند ۱۲ مصوبه مورخه ۲/ ۴/ ۹۵ هیئت محترم دولت در خصوص برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهرها که تردد ناوگان حمل بار و مسافر درون کلانشهرها را منوط به اخذ پروانه فعالیت از شهرداری کرده است، عملا در سایر ساعات نیز فقط خودروهای باری دارای پروانه از شهرداری که معاینه فنی معتبر داشته و راننده آن نیز توسط مراجع ذیصلاح تایید صلاحیت شده اند، مجاز به تردد خواهند بود.
نادری گفت: لذا لازم است عموم دارندگان خودروهای باری در اسرع وقت و قبل از شروع روند اجرایی شدن طرح مذکور به سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز مراجعه و نسبت به دریافت پروانه اقدام کنند.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار عنوان کرد: در طرح مذکور، کلانشهر تبریز به سه محدوده سبز، زرد و قرمز تقسیم بندی شده که برابر مصوبه هیئت محترم دولت، داشتن پروانه فعالیت و اشتغال از شهرداری برای تردد تمامی خودروهای باری سبک و سنگین در هر سه محدوده الزامی است که البته برای تردد خودروهای باری سبک دارای پروانه در محدوده های سبز و زرد نیازی به دریافت مجوز نبوده و فقط خودروهای باری سنگین ملزم به اخذ مجوز در آن محدوده ها خواهند بود اما برای ورود به محدوده قرمز در ساعات اعلامی، تمامی خودروهای سبک و سنگین علاوه بر داشتن پروانه ملزم به دریافت مجوز از شهرداری خواهند بود که البته این مجوز نیز با شرایط بسیار خاص و بصورت کاملا محدود صادر خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز