روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 859
  • بازدید دیروز: 2,848
  • کل بازدید ها: 836,901
احاطه کامل فضای مجازی بر فرهنگ کشورها

رئیس سازمان سینمایی کشور تصریح کرد: ما نباید به مصرف کننده تبدیل شویم بلکه باید آثار غنی و فاخر را بیش از پیش تولید و منتشر کنیم و تنها در فضای مجازی به تماشاگر و مانیتورینگ تبدیل نشویم.
محمدعلی حیدریان در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز که در سالن شمس تبریزی نمایشگاه برگزار شد با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب تبریز دومین نمایشگاه بزرگ کتاب کشور است اظهار کرد: تبریز فرهنگ بالایی دارد که عظمت این نمایشگاه تنها گوشه‌ای از این فرهنگ غنی را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه در فضای مجازی احاطه کامل بر فرهنگ کشورها به وجود آمده است افزود: فضای مجازی هم تهدید است و هم فرصت که باید با هوشیاری تهدیدها را هم به فرصت تبدیل کرد.
معاون وزیر ارشاد با اشاره به اینکه فضای مجازی تهدید برای کسانی است که کتاب را به عنوان تاریخ اندیشه در اختیار ندارند و دانسته‌های خود را از فضای مادی دیگر می‌گیرند ابراز داشت: کتاب باعث بالا بردن سطح فهم و آگاهی مردم می شود و جایگزینی از جمله فضای مجازی نمی‌تواند جای کتاب را بگیرد.
وی با بیان اینکه فضای مجازی در ۱۲ سال منتهی به سال گذشته که طول عمر فضای است، بیش از ۱/۱ میلیارد پیام رد و بدل شده است، ابراز داشت: فقط در سال ۹۵ حدود ۱/۲ میلیارد پیام معادل کل ۱۲ سال گذشته رد و بدل شده که نشان از قوت گرفتن این فضا است و باید برای استفاده بهینه از این فضا تلاش کرد.
وی رتبه ایران در ضریب نفوذ اینترنت را رتبه ۱۶ دنیا عنوان کرد و ابراز داشت: ایران ۷۰ درصد ضریب نفوذ اینترنت دارد که استفاده مرد و زن از این فضا برابر بوده و به جزئی از حیات اجتماعی ما تبدیل شده است.
حیدریان با اشاره به اینکه بیشترین استفاده از فضای مجازی در سنین ۱۹ تا ۲۹ سال است تاکید کرد: این فضا فرصتی برای تولید کنندگان است و می‌توانند با نشر الکترونیک فضای کتاب خوانی الکترونیک را گسترش دهند.
وی افزود: اکنون محتوای موجود در فضای مجازی به صورت ۸۰ درصد بازنشر و ۶۰ درصد تولید محتوای فرهنگی است که این خطر بزرگی برای فرهنگ کشور است و باید تالیفات را ارتقا داده و برای طبقات و سلیقه‌های مختلف محتوا داشته باشیم.
رئیس سازمان سینمایی کشور تصریح کرد: ما نباید به مصرف کننده تبدیل شویم بلکه باید آثار غنی و فاخر را بیش از پیش تولید و منتشر کنیم و تنها در فضای مجازی به تماشاگر و مانیتورینگ تبدیل نشویم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز