روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 608
  • 761
  • 1,435,005
احتمال تمدید معافیت ترکیه برای ادامه خرید نفت ایران

رخسار پکجان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی NTV در آنکارا با اشاره به معافیت موقتی که به ترکیه اجازه داده به خرید نفت ایران به مدت شش ماه ادامه دهد، گفت: ما انتظار داریم معافیت ترکیه از تحریم‌ها تمدید شود.
پکجان همچنین اظهار کرد که انتظار دارد تعرفه‌های بیشتری که از سوی آمریکا روی واردات برخی از کالاهای ترکیه وضع شده‌اند حذف شود.
وی بدون اشاره به جزییات، گفت: ما در مذاکراتمان سیگنال‌های مثبتی دریافت کرده‌ایم.
رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در ۲۰ دسامبر گفته بود: تحریم‌های آمریکا علیه ایران امنیت و ثبات منطقه را به مخاطره انداخته است و دو کشور در تلاش برای به حداقل رساندن تاثیر تحریم‌ها در تجارت دوجانبه هستند.
ترکیه برای تامین نیازهای انرژی خود به واردات نفت ایران به شدت متکی است و ایران به دلیل همجواری، کیفیت نفت و قیمت مناسب آن، یکی از منابع اصلی نفت ترکیه است. این کشور پیش از این از تصمیم آمریکا انتقاد و اعلام کرده بود که آنکارا روابط تجاری خود با ایران را به خواست کشورهای دیگر قطع نمی‌کند. طبق آخرین آمار، ترکیه حدود ۹۷ هزار بشکه در روز نفت ایران را در اوت و ۱۳۳ هزار بشکه در روز در سپتامبر در مقایسه با بیش از ۲۴۰ هزار بشکه در روز در آوریل وارد کرد و در دو هفته نخست اکتبر ترکیه سه محموله یک میلیون بشکه‌ای نفت ایران را خریداری کرده که معادل حدود ۹۷ هزار بشکه در روز است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز