روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 622
  • 700
  • 1,332,562
احتمال پرداخت جریمه به آمریکا به اتهام نقض تحریم‌های ایران

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد: شرکت زدتی‌ای چین در حال دستیابی به توافقی با دولت آمریکا برای پرداخت جریمه به این کشور به اتهام نقض تحریم‌های ایران است.
یک منبع آگاه گفته است که شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی زدتی‌ای چین در حال انعقاد توافقی با دولت آمریکا برای اقرار به نقض قوانین این کشور و پرداخت صدها میلیون دلار جریمه به اتهام نقض قوانین آمریکا برای فروش فناوری به ایران است. این منبع آگاه که خواست نامش فاش شود، گفت: این شرکت هنوز توافقی با وزارتخانه‌های بازرگانی آمریکا، دادگستری و خزانه داری آمریکا امضا نکرده است.
منابع دیگر نیز گفته‌اند، با توجه به تغییراتی که دولت جدید آمریکا در کارکنان بخش‌های دولتی ایجاد کرده، در نهایت این توافق ممکن است یا با تاخیر اجرا شود یا حتی منتفی شود اما انتظار می‌رود، زدتی‌ای در نهایت به نقض قانون تحریم‌های ایران اعتراف و صدها میلیون دلار بابت این اقدام جریمه پرداخت کند.
تا کنون، سخنگوی این شرکت و وزارت دادگستری، خزانه داری و وزارت بازرگانی آمریکا اظهار نظری در این رابطه نکرده‌اند.
تحقیقات وزارت خزانه داری آمریکا در پی گزارش رویترز در سال ۲۰۱۲ انجام شد که در آن ادعا شده بود، شرکت زدتی‌ای قراردادهایی برای ارسال میلیون‌ها دلار سخت افزار و نرم افزار به ایران از برخی مشهورترین شرکت‌های آمریکایی منعقد کرده است.
وزارت بازرگانی آمریکا سال گذشته اسنادی را منتشر کرد و مدعی شد که برخی مدیران این شرکت بزرگ چینی از پیروی از قوانین کنترل صادرات به ایران، کره شمالی، سوریه، سودان و کوبا سر باز می‌زنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز