روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 454
  • 1,139
  • 1,383,761
احداث « دروازه ی استانبول » در ورودی غرب تبریز

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز از بررسی طرح احداث المان ورودی شمالغرب تبریز تحت عنوان “دروازه ی استانبول” خبر داد.
به گزارش روابط عمومی به نقل از معاونت فنی و عمرانی، محمدحسین اسحقی گفت: کمیته فنی شهرداری تبریز طرح های ساختمان مرکز فرماندهی مدیریت بحران و ورودی درب استانبول را مورد بررسی قرار داد.
وی اظهار داشت: آنچه مسلم است این که مسافران هنگام ورود به شهر، احساس ورود به تبریز را ندارند و محدوده های شهر برای کسانی که از خارج از شهر به داخل شهر وارد میشوند، مشخص نیست.
اسحقی با تاکید بر اهمیت لزوم برنامه ریزی برای این کار افزود: به همین منظور، اقدامات مختلفی برای ورودی های تبریز در دست انجام است و یکی از این اقدامات اجرای طرح المان درب استانبول در دروازه ورودی شمال غرب تبریز مورد مطالعه و طراحی قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: نصب و احداث این المان ها باید به نحوی باشد که ورودی های شهر محسوس و متمایز شده و توجه به الگوی معماری اسلامی و ایرانی نیز درآن لحاظ شود و همچنین مکانی جهت ارائه هویت شهر وارائه خدمات رفاهی و اجتماعی برای گردشگران باشد.
در ادامه طراح المان دروازه ورودی این درب نیز در این جلسه با ارائه این طرح ضمن توضیح مراحل مختلف طرح برای دروازه ورودی شمال غرب یا همان جاده صوفیان و مرند، معماری این طرح را الهام گرفته از معماری ایرانی واسلامی تاریخ گذشته تبریز عنوان نمود.
المان این درب که در طراحی آن سعی شده است از الگوهای تاریخی گذشته تبریز با ظرافت خاصی استفاده شود، صرفا یک دروازه معمولی نبوده و مجموعه ای از کاربری ها در ورودی شهر را شامل می شود با این توصیف که قسمت ورودی آن می تواند به عنوان مکان دائمی راهنمای گردشگران ورودی به شهر استفاده شود و سازه های طبقات پلان اول و همکف دروازه نیز می تواند محلی جهت فروش و ارائه صنایع دستی و سوغاتی های شهر و طبقه بالا نیز گالری از مشاهیر تبریز جهت ارائه هویت تاریخی تبریز به میهمانان باشد.
در حریم این طرح خدمات رفاهی و اقامتی از جمله پمپ بنزین، استراحتگاه و مراکز تجاری نیز جهت ایجاد بستر مطلوب برای رفاه مسافران تعبیه شده است .
پس از استماع گزارشات، هریک از اعضای کمیته، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه طرح ها بیان کردند .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز