روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 113
  • 639
  • 1,435,149
احداث پارک حیات وحش در محدوده ارس

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اعلام آمادگی برای تامین اراضی مورد نیاز جهت احداث پارک حیات وحش در محدوده جلفا گفت: راه‌اندازی پارک حیات وحش کمک موثری در جذب گردشگران ‌خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، عیسی کلانتری در جریان بازدید از فازهای صنعتی منطقه آزاد ارس اظهار داشت: رشد و پیشرفت فعالیت های اقتصادی در ارس با محوریت صنایع پاک و احداث پروژه‌های سبز از جمله تصفیه خانه صنعتی و مدرن، بیانگر رویکرد دولت در حفاظت از محیط زیست طی سال‌های اخیر است.
کلانتری ضمن اعلام آمادگی برای تامین اراضی مورد نیاز جهت احداث پارک حیات وحش در محدوده جلفا افزود: با وجود گونه‌های مختلف حیات وحش و نزدیکی منطقه آزاد ارس به مناطق حفاظت شده، راه‌اندازی پارک حیات وحش کمک موثری در جذب گردشگران داخلی و خارجی به ارس خواهد بود.
طبق آخرین سرشماری هزار و ۵۰۰ راس انواع گونه‌های حیوانی حفاظت شده در جلفا وجود دارد که با راه اندازی پارک ملی حیات وحش این تعداد افزایش یافته و امکان شکار مجاز نیز فراهم خواهد شد.
یکی از مزیت‌های پارک ملی، جلوگیری از انقراض گونه‌های نادر حیات وحش و فراهم شدن امکان جذب توریسم علاقمند به محیط زیست و حیات وحش است.
میزان اشتغالزایی و درآمد حاصل از پارک ملی قابل توجه است، پارک‌های ملی یکی از مصداق‌های اکوتوریسم و استفاده از منابع طبیعی، محیط‌زیست و گونه‌های حیات وحش در راستای بهبود گردشگری و اقتصاد مناطق خاص یا کل یک کشور هستند.
سال قبل ۱۳ هزار و ۵۹۱ هکتار از اراضی حفاظت محیط‌زیست در محدوده منطقه آزاد ارس آزادسازی شد. این اراضی، شامل بیش از ۱۱هزار و ۱۶۲ هکتار متعلق به پناهگاه حیات وحش کیامکی آذربایجان‌شرقی و دو هزار و ۴۲۹ هکتار از اراضی منطقه حفاظت شده مراکان آذربایجان‌غربی می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز