روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 69
  • 721
  • 1,334,991
احداث پلاسکوی جدید مغایر قانون است

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری گفت: احداث ساختمان جدید پلاسکو، هم از نظر تراکم مازاد و هم از نظر مسابقه طراحی که برگزار شده، با مصوبات شورای عالی شهرسازی مغایرت دارد.
اخیراً در کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران مجوز احداث ساختمان ۱۵ طبقه به بهانه رفع دغدغه اصناف سابق پلاسکو صادر شده است. ضمن اینکه شورای تأمین استان تهران نیز به ریاست استاندار تهران مجوز مشابهی برای احداث ساختمان پلاسکوی جدید صادر کرده است. این در حالی است که بر اساس قانون، مسئول صدور مجوز ساختمان‌های بلندمرتبه، شورای عالی شهرسازی و معماری است و این شورا اخیراً در نامه‌ای به معاون شهرسازی شهرداری تهران، مجوز صادره از سوی کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران را مغایر مقررات اعلام کرده است.شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب کرده که هیچ بلندمرتبه جدیدی در پایتخت احداث نشود.
محمدسعید ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری در گفت‌و‌گو با مهر در خصوص تلاش بنیاد مستضعفان برای احداث ساختمان ۱۵ طبقه به‌عنوان ساختمان جدید پلاسکو اظهار داشت: این اقدام بنیاد مستضعفان با مصوبات شورای عالی شهرسازی در تعارض است و من طی نامه‌ای احداث ساختمان جدید پلاسکو را مغایر مقررات اعلام کردم. معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در خصوص علت مغایرت ساخت جدید پلاسکو با مقررات بیان داشت: پلاسکوی جدید هم به لحاظ تعداد طبقات پیشنهادی و هم از نظر برگزاری مسابقه معماری و طراحی این ساختمان، با مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری مغایرت دارد و باید برای اجرای این طرح، رفع مغایرت صورت گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز