روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 136
  • 693
  • 1,436,285
احداث کشتارگاه صنعتی در منطقه آزاد ارس

نخستین کشتارگاه صنعتی منطقه آزاد ارس با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی و با اشتغالزایی بیش از ۱۰۰ نفر، احداث می شود. مدیرعامل کشتارگاه صنعتی آرمان ارس اعلام کرد: عملیات احداث این کشتارگاه صنعتی از ۳ ماه گذشته آغاز شده و در بهار ۹۸ به بهره برداری می رسد.
امیر آتش باری افزود: با بهره برداری از کشتارگاه صنعتی ارس، شاهد اشتغالزایی بیش از ۱۰۰ نفر در این واحد صنعتی خواهیم بود.
وی اعلام کرد: این واحد صنعتی با ظرفیت ۵۰۰ راس دام سبک شامل گوسفند و ۵۰ راس دام سنگین شامل گوساله و گاو برای هر شیفت کاری فعالیت خواهد کرد و این توان را داریم که تا ۳ شیفت در هر روز فعالیت کنیم.
آتش باری با اشاره به اهداف احداث کشتارگاه صنعتی در منطقه آزاد ارس، اعلام کرد: ارائه گوشت سالم، بهداشتی و بر اساس بالاترین استانداردهای دامپزشکی در منطقه آزاد ارس و استان آذربایجان شرقی از جمله اهداف راه اندازی کشتارگاه صنعتی آرمان ارس است.
امیر آتش باری خاطرنشان کرد: این مجموعه صنعتی با سرمایه گذاری افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال احداث می شود و بخش مجهزی برای بسته بندی انواع محصولات گوشتی و دامی نیز در این مجموعه در نظر گرفته شده است.
آتش باری با اشاره به اینکه علاوه بر گوشت شقه شده، انواع فراورده های گوشتی و دامی به عنوان محصول این کشتارگاه عرضه خواهد شد، افزود: در این مجتمع سایر قسمت های دام همچون روده، پودر خون و پودر استخوان که مصرف صنعتی، پزشکی و غذایی دارند فراوری و برای ارزآوری بیشتر به کشورهای مختلف جهان صادر خواهد شد.
آتش باری با اشاره به اینکه برای نمونه روده دام به عنوان یک محصول ارزآور و صادراتی، در تولید نخ بخیه کاربرد دارد، گفت: می توانیم با سایزبندی، شستشو و بسته بندی، این محصول را به کشورهای اروپایی صادر کنیم.
مدیرعامل کشتارگاه صنعتی آرمان ارس، اولویت اولیه فعالیت این کشتارگاه را توسعه صنعت دامپروری منطقه عنوان کرد و گفت: با داشتن یک کشتارگاه تمام صنعتی، دامپروری های مستقردر منطقه می توانند به توسعه فعالیت های خود پرداخته و از فروش و ذبح محصولات خود به بهترین شکل و مناسب ترین قیمت اطمینان داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز