روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 791
  • 659
  • 1,438,352
احداث ۴۶ منطقه نمونه گردشگری در استان

معاون میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی گفت: ۴۶ منطقه نمونه گردشگری در آذربایجان‌شرقی مصوب شده که تنها ۱۲ منطقه موفق به جذب سرمایه‌گذار شده و درحال اجراست.
بهنام رحیم زاده در نشست مرکز حمایت از سرمایه‌گذاری و توسعه این شهرستان با اشاره به تصویب اجرای ۴۶ طرح نمونه گردشگری در آذربایجان شرقی اظهار داشت: در سال جاری طرح احداث ۴۶ منطقه نمونه گردشگری آذربایجان شرقی مصوب شده که تنها ۱۲ منطقه موفق به جذب سرمایه گذار و اجرای آن شدند.
وی افزود: منطقه نمونه گردشگری گشایش مراغه از مستعدترین مناطق برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری و از طرح‌های فعال استانی در این بخش است.
معاون مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی تصریح کرد: درحال حاضر از مجموع ۴۶ طرح منطقه نمونه گردشگری استان تنها ۱۲ منطقه موفق به جذب سرمایه گذار و احداث آن شده و تلاش‌ها برای احداث مناطق گردشگری در آذربایجان شرقی با مشارکت کلیه دستگاه‌های اجرایی استان ادامه دارد.
وی اضافه کرد: باهدف اجرای منطقه نمونه گردشگری گشایش نیز با مجوز و مصوبه کارگروه استانی، هیئت دولت و برنامه‌ریزی استان مقرر شده بود که ۵۰۲ هکتار در اختیار سرمایه‌گذار قرار گیرد که تا‌کنون با همکاری مسئولان بخشی از آن محقق شده است.
معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به همکاری منابع طبیعی در واگذاری زمین‌های مورد نیاز اظهار کرد: هم اکنون ۲۰۰ هکتار توسط سرمایه‌گذار تملک شده و ۳۲ هکتار نیز از اراضی منابع طبیعی در اختیار طرح قرار داده شده است.
وی ادامه داد: براساس قانون تمامی مناطق گردشگری در شورای عالی معماری برسی می‌شود که با رفع مشکلات اسنادی و پروانه بهره برداری از منابع آبی، این طرح در نوبت برسی این شوراقرارخواهد گرفت.
معاون ‌میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به رفع مشکلات این طرح در استان تصریح کرد: بارفع مشکلات پیش‌روی این طرح گردشگری امید است در سال‌های آینده شاهد کلنگ زنی رسمی اجرای این طرح دراستان باشیم.
وی در پایان گفت: شهرستان مراغه با داشتن ۵۳۰ اثرتاریخی و فرهنگی و تپه‌های شناسایی شده جزء ۱۰ شهر تاریخی کشور است که می‌توان با برنامه ریزی و تأمین زیرساخت‌های لازم در حوزه گردشگری اقدامات خوبی را انجام داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز