روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 232
  • 696
  • 1,076,763
احداث ۶ هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر تبریز

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر سه محله در شهر تبریز برای اجرای برنامه بازآفرینی شهری و بهسازی و استانداردسازی محل سکونت شهروندان هدف‌گذاری شده و در مجموع شش هزار واحد مسکونی باید احداث شود.
مجید خدابخش در بازدید از حاشیه های شهر تبریز برنامه ملی بازآفرینی شهری را جزو اولویت‌های دولت عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در شهر تبریز مقدمات اجرای این برنامه فراهم شده و مطالعات خوبی هم انجام یافته است.
وی با اشاره به احداث ۱۷۰ واحد مسکونی جدید به عنوان جایگزین خانه‌های بافت حاشیه‌نشین توسط شهرداری تبریز، اظهار داشت: واحدهای مسکونی غیرمستحکم بعد از تخریب به فضای سبز تبدیل شده و ساکنان آنها در واحدهای جدید سکونت یافته‌اند.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اطلاعات جامع و کامل برای اجرای این برنامه وجود دارد، گفت: تحقق اهداف این برنامه ملی نیازمند اقدام مشترک همه دستگاه‌های مسئول است و شهرداری تبریز هم نقش اصلی را برعهده دارد.
وی با بیان اینکه ساخت واحدهای مسکونی جدید از طریق مشارکت بخش خصوصی و با ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت از سوی دولت انجام می‌شود، افزود: امیدواریم در یک برنامه دو تا سه ساله بتوانیم محلات حاشیه‌نشین تبریز را از نظر بهبود وضعیت زندگی و توانمندسازی اقتصادی ساکنان آن سامان‌دهی کنیم.
خدابخش تأکید کرد: اجرای این طرح به طور مرتب رصد و پیگیری خواهد شد و اگر در اجرای این طرح موفق شویم آذربایجان شرقی به الگویی برای کل کشور تبدیل می‌شود.
کلانشهر تبریز حدود نیمی از جمعیت سه میلیون و ۸۰۰هزار نفری استان آذربایجان شرقی را در خود جای داده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز