روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 187
  • 771
  • 1,433,823
احداث ۶۰۰ واحد مسکونی برای ساکنان حاشیه شهر

شهردار تبریز از از احداث ۶۰۰واحد مسکونی برای ساکنان حاشیه شهر خبر داد.
به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در ارتباط تلفنی با برنامه «مطالبه» که از شبکه سهند پخش شد، درخصوص اقدامات شهرداری تبریز برای مناطق کم برخوردار اظهار کرد: نمی‌توانیم منتظر بمانیم که دولت بودجه‌هایی برای این موضوع اختصاص بدهد. با چندین شرکت انبوه‌سازی در استان و حتی در خارج از کشور برای احداث بنا در مناطق مختلف صحبت کرده‌ایم اما تحقق این‌ها مستلزم گرفتن زمین از راه و شهرسازی است.
وی در ادامه عنوان کرد: به خاطر اینکه لایه‌های حاشیه‌نشینی متفاوت است، شهرداری تبریز در چند مرحله و چند حوزه برای این مناطق برنامه دارد.
شهین باهر بیان کرد: ما مناطق کم‌برخوردار را به ۳ لایه تقسیم می‌کنیم: لایه اول مناطقی را شامل می‌شود که باید تملک شده و به فضای سبز تبدیل شوند چراکه اقدام دیگری در آن مناطق امکان‌پذیر نیست.
شهردار کلانشهر تبریز درباره لایه دوم مناطق کم برخوردار نیز تصریح کرد: لایه دوم بخش‌هایی است که باید ساکنان آن‌ها را به بناهایی تازه‌ساخت در مناطق دیگر شهر هدایت بکنیم و در همین راستا مشغول احداث بناهایی جدید در نقاط مختلف هستیم.
وی با یادآوری اینکه سومین لایه وضعیت بهتری نسبت به لایه های دیگر دارد، گفت: شهرداری اگر در آن نقاط مسرگشایی انجام دهد و ارزش افزوده ایجاد کند، مردم و اهالی راغب به نوسازی بناهایشان هستند.
شهین باهر اعلام کرد: در یک سال اخیر پیگیر هستیم که زمین‌هایی را از اداره کل راه و شهرسازی تحویل بگیریم تا بناهایی جدید برای حاشیه‌نشینان احداث کنیم. برای مثال در منطقه ارم یک زمین را خاکبرداری کرده‌ایم و حدود ۴۰۰ واحد در آن منطقه و ۶۰۰ واحد هم در شهرک اندیشه پروژه درحال احداث داریم.
شهردار تبریز با بیان اینکه شهرداری در بحث حاشیه‌نشینی چندین وظیفه مهم دارد، تاکید کرد: ما سعی می‌کنیم در تمامی حوزه‌ها به وظایف خود عمل کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز