روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 215
  • 1,083
  • 1,016,850
احمدی نژاد و ترامپ دو رییس جمهور که جدی گرفته نشدند

زمانی که ترامپ با آن موها و رفتار متفاوتش رییس جمهور آمریکا شد بسیاری در ایران او را با احمدی نژاد مقایسه کردند. مقایسه احمدی نژاد و ترامپ چندان قابل پذیرش نبود چون خواستگاه آنها با هم متفاوت بود. یکی به نداری‌اش افتخار می‌کرد و دیگری به دارایی‌های خود. پیروزی هر دو آنها اما یک اتفاق ویژه بود. یک اتفاق که مردم ایران و حالا مردم جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است.
احمدی نژاد و ترامپ اما یک شباهت بزرگ به یکدیگر دارند. آنها وقتی پیروز شدند و کسی آنها را جدی نگرفت. همه گفتند آنها نمی‌توانند،چه می‌دانند سیاست چیست و دنیا چه شکلی است.
ترامپ و احمدی نژاد برای اینکه این نگاه را بشکنند تصمیم گرفتند تصمیمات بزرگ بگیرند و کارهای عجیب کنند.
احمدی نژاد آنقدر می‌خواست متفاوت باشد که تاریخ انقلاب را به بعد از ۸۴ و قبل از آن تقسیم می‌کرد. او بر این باور بود به اندازه همه دولت‌های ایران کار کرده است. کارهایی که فقط از او و دولتش برمی‌آمده است.
ترامپ هم حالا تصمیم گرفته است آمریکای جدیدی بسازد. او با خودش قرار گذاشته است هرچه اوباما تصویب کرده است لغو کند و تمام تابوهای سیاست خارجی آمریکا را بشکند.
رییس جمهور آمریکا برجامی را که همه جهان تحسینش می‌کردند را با یک امضا به پایان رساند. توافق اوباما با کوبا را لغو کرد. از بسیاری توافق‌های مهم جهانی خارج شد. حالا هم با رهبرکره شمالی پشت یک میز نشسته و به دنبال رسیدن به یک توافق بزرگ است.
ترامپ به ایران هم پیشنهاد داده است برای توافقی ورای برجام باید با او گفت‌وگو کند.
متفاوت ترین رییس جمهور ایالات متحده می‌خواهد همه کارها را به نام خود سند بزند. ترامپ می‌خواهد همه مردم جهان اوباما، بوش، کلینتون و دیگر روسای جمهور آمریکا را فراموش کنند.
ترامپ بعد از دیدار با کیم جونگ اون گفت:« باید جهان بداند رئیس جمهور آمریکا عوض شده است. وزیر خارجه عوض شده است.»
احمدی نژاد می‌خواست به کارهای خود نشان دهد ایران دچار یک تغییر بزرگ شده است. او می‌خواست به همه جهان نشان دهد ایران دوران او با ایران هاشمی و خاتمی فرق می‌کند. ترامپ هم حالا با توجه به قدرت نظامی و اقتصادی آمریکا می‌خواهد به همه جهان به جهان بفهماند اوست که حرف اول و آخر را می‌زند حالا می‌خواهد مرکل با اخم و دستان روی میز گذاشته با او برخورد کند یا رییس جمهور فرانسه دستش را به محکمی بفشارد.
در حال حاضر دنیای ترامپ شبیه دنیای هیچ سیاستمداری نیست. ترامپ می‌خواهد خودش را به همه اثبات کند به ویژه آنهایی که او را جدی نمی‌گرفتند./عصر ایران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز