روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 815
  • 1,001
  • 1,358,972
احیای کنسولگری روسیه در تبریز

مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌شرقی از درخواست ایجاد کنسولگری آلمان و احیای کنسولگری روسیه در تبریز خبر داد.
اسماعیل بابایی‌راغب در گفت‌و‌گو با خبرنگار ان در تبریز اظهار کرد: آمار ورود مسافران به استان براساس سال شمسی تنظیم می‌شود که آمار دقیق در پایان سال ارائه می‌شود.
وی افزود: با توجه به اینکه دفتر نمایندگی امور خارجه یکی از مبادی ارائه ویزا به افراد وارد شده به کشور است و احتمال دارد افراد از طریق مراجعه به سفارتخانه اقدام به دریافت ویزا کنند، از این رو آمار دقیق نمی‌توان گفت ولی تعداد گردشگران خارجی در سال ۹۵ ثبت شده که نزدیک به ۲ هزار نفر گزارش شد.
مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان آ‌ذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: البته بین تعداد گردشگران خارجی به استان، توریست، کارشناس فنی برای کارخانه‌ها و شرکت‌ها و غیره بوده است و این آمار کامل و تمام نیست و حتی ممکن است مسافرانی از کشورهایی که لغو روادید با ایران هستند، از جمله ترکیه، گرجستان، ارمنستان، مالزی نیز وجود داشته باشد و نمی‌توان آمار دقیق آنها را اعلام کرد و تنها مرجع نیروی انتظامی است که می‌تواند آمار دقیق اعلام کند.
مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ایجاد کنسولگری در کشورهای مختلف توسط کشور متقاضی کنسولگری باید انجام گیرد، افزود: جمهوری اسلامی ایران در تامین منافع اتباع خود در خارج از کشور می‌تواند نسبت به تاسیس کنسولگری در هر کشوری اقدام کند.
بابایی‌راغب افزود: برای ایجاد کنسولگری در ایران باید کشورهای مربوطه درخواست را به جمهوری اسلامی ارائه دهند و بعد از بررسی و هماهنگی‌های لازم توسط مبادی ذی‌ربط پاسخ نهایی به آن کشور داده می‌شود.
اسماعیل بابایی‌راغب اذعان داشت: در حال حاضر دو کنسولگری جمهوری آذربایجان و ترکیه در تبریز فعال هستند.
مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به درخواست‌ها برای ایجاد کنسولگری در شهر تبریز، بیان کرد: سفیر آلمان در سفر خود به تبریز درخواست ایجاد کنسولگری را داشت همچنین مقامات سفارت روسیه به ویژه سرکنسول این کشور در رشت نیز درخواست ایجاد و احیای کنسولگری در تبریز را داشته که ما نیز راهنمایی‌ها و هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم تا بتوانند از طریق درخواست رسمی توسط سفارت روسیه در تهران به وزارت امورخارجه ایران اعلام کنند.
وی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه ایران از ایجاد کنسولگری در تبریز برای رفع مسائل و دغدغه‌های مردم استقبال می‌کند.
بابایی راغب متذکر شد: مکان سابق کنسولگری روسیه در تبریز هیچ‌گونه فعالیت کنسولی و یا غیرکنسولی نداشته و در اختیار سفارت روسیه در تهران است و فقط به عنوان یک زمین و محوطه در اختیار آنهاست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز